1 haftadır kaşınıyorum. neden olabilir?

selamlar,

kollarımda, bacaklarımda, sırtımda falan ufak kızarıklık gibi ufak sivilce gibi şeyler çıktı ve sürekli kaşınıyorum.

neden olabilir?

- kullandığım dandik deterjan?
- yeni kullanmaya başladığım arko duş jeli?
- 1 milyoncudan alıp 1 hafta kadar kullandığım saçma sapan banyo havlusu?
- mal gibi 15 gün boyunca durmadan big mac menü yemiş olmam?
- hiç tanımadığım halde 1 gece -korunarak- seviştiğim hatun?
- eskisine göre çok daha az içki içmeye başlamış olmam?

son zamanlarda hayatımda çok değişiklik oldu;
hangi değişkene bağlı olarak bu durum gerçekleşti anlayamadım.

hangisi olabilir?

doktora git, demeyin lütfen. zaten 1 hafta falan daha geçmezse doktora gideceğim elbet. ama hiç istemiyorum doktora gitmek.

hepsi. bunlardan uzak dur bakalım bir süre, bakalım ne olacak?

  • oinone pe  (15.09.14 20:58:15)
bitlenmis olmayasin?

  • mayeskuel  (15.09.14 21:06:22)
gül hastalığı olabilir, kimyasallar sebebiyle değil stresten oluyormuş bu dediğim, 3-4 hafta içinde geçmişti benimki

  • bcdhms  (15.09.14 21:13:48)
alerjiden ayrı uyuz olmuş da olabilirsin.

son zamnalarda bilmediğin farklı birilerinin havlusunu çarşafını kullandın mı? veya korunmuş olsan bile hatundan da geçme ihtimali var.
  • nwnd  (15.09.14 21:14:50)
evinin etrafında yeni doğurmuş kedi ve yavruları var mı? bizim apartmanı pire basmış bu yüzden. iki gündür ilaçlanıyordu.

  • teknikekip  (15.09.14 21:15:52)
şimdi kusuruma bakma ama doktora git. umarım basit bir sebebi vardır. gerçi bu yazdıkların da sebep olabilecek şeyler. o yüzden iki üç gün bekle geçerse negzel, geçmezse 1 haftaya uzatmadan git doktora. içsel bir durum da olabiliyor kaşıntıda çünkü. ciğerleri falan ilgilendiren yani, detay veremiyorum bilmediğim için.

  • uzunuzunilgi  (15.09.14 21:15:54)
yyediklerindeki katkı maddelerin ciddi anlamda etki etmiş olabilir

  • ütopya  (15.09.14 22:38:24)