Guernica puzzle yapıyorumm

1000 parça minyatür serisinden. İlk puzzle'ım, birazını yaptımm ama nasıl devam edicem bilemedim.
Daha önce yapanlar varsa ya da puzzle uzmanları varsa bi yol gösterebilir misiniz :)

puzzle yaparken önce kenarlardan başlarım ben hep. başka tavsiyem yok:)

  • sta  (14.09.14 00:36:28)
kenarlardan başla, farklı tonda renkleri birbirinden ayır aynılarını bir arada tut. kolay gelsin :)

  • charango  (14.09.14 00:39:26)
Orayı geçtim:)
Ortasında da çizgili yerler vardı onları yaptım.
Sırada ne olmalı ?
  • megalomaniac  (14.09.14 00:39:50)
basit birkaç prensibi var.
Önce tüm kenarları yap, ardından parçaları renklere göre ayır, kolay kısımları önce yap.

  • michael_knight  (14.09.14 00:40:59)
Ben anlamam, eşim yapıyor. İlk yaptığı kenarları ayırıp yerleştirmek. Sonrasında ise renk ve desenlerine göre parçaları ayrı ayrı grupluyor. Sonra lokal olarak her seferinde tek bir lokasyon olacak şekilde birleştirmeye çalışıyor.

Sonrasında strateji şu şekilde
1. Yeterince küçük gruplar oluşmuşsa resim üzerindeki eşsiz bir detay ile bir grup parça içinden doğru parçayı bulabilirsin

2. Grup içerisinde parçaları bu sefer klasmanına göre ayırıyorsun. 2 çıkıntı 1 girinti, 1 çıkıntı 2 girinti vesaire vesaire. Buna göre de aranan parçaları bulmak mümkün oluyor.

3. Arama yapılacak parça sayısı yeterince azaldığında gerekirse tek tek deniyorsun.

Sevmiyorsan bence bırak hiç uğraşma
  • iron  (14.09.14 00:43:11)
1500 parça kaplumbağa terbiyecisini yaptığım aklıma geldi.gelsin.kolay kenar-renk-önce kolay doğru adımlar.

  • acukali ekmek  (14.09.14 00:44:07)
Siyah gri beyaz diye ayır. Kenarları dizdiysen ortadaki beyaz figürleri yap. Boşlukları dolduran siyah yerleri en sona bırak. Dışarıda da benzeyen parçaları birlestiebilirsin en son eklersin tabloya. Bir de kesime göre iyi bak, bazıları geniş dar sivri falan diye değişiyor hep aynı sırayla diziliyor parçalar. Tek renk yerlerde yardımcı olabilir.

  • Lim5  (14.09.14 00:45:03)
Uzun kısa ve çıkıntılı çıkıntısız oluyor genelde puzzlelar. Ona göre sınırlandırıyorum aradığım parçayı. Bir de köşelerden devam etmek yerine mesela ortadaki renkli yeri veya şekli belli olan yeri yapabilirsin önce. Diğer parçalar azalır. Kolay gelsin.

  • ontheroad  (14.09.14 00:45:28)
ecx.images-amazon.com
Puzzle bu dostlarr renk farkı olsa dedikleriniz çok güzel:)
Bana guernica'cı lazımm:)
  • megalomaniac  (14.09.14 00:45:39)
Bunda da grinin tonları farklı. İlle de renkli olması gerekmiyor gruplayabilmen için. Renkli olmasına göre pek tabii daha zor.

  • iron  (14.09.14 00:49:34)
aga vangogh yıldızlı gece neyin alsaydın sen kaşınmışsın ama biraz.

  • acukali ekmek  (14.09.14 00:51:42)
Yıldızlı Gece kolay mı sanki? Onu yapıcam diye kör oluyodum başkasına verdim:)

  • megalomaniac  (14.09.14 00:55:59)
Grinin tonlarına göre ayırıp yapacaksınız. Bir de Guernica'da fırça izi olmadığından parçalar arasındaki geçişi fark etmek cidden zordur. Benim de aklımdan geçti ama bitiremem diye almadim. Kolay gelsin :)

  • pike  (14.09.14 02:07:11)
Yaptım bitirdim arkadaşlarr hepiniz sağolun varolun :))

  • megalomaniac  (19.09.14 23:40:05)