Sivrisinek çeşidi

selam sevgili zooloji meraklısı duyuruzedeler,

biz bazen yaptığımız spor gereği istanbul-ormanlı'ya gidiyoruz. gündüz rüzgar denizden eserken her şey iyi güzel de, gün batarken rüzgar azaldığında bir anda canavar sivrisinekler sarıyor her yanı.

şimdi ormanlı karadeniz kıyısında, giderken ormanların falan içinden geçilen bir yer.

sivrisinekler ise büyüklüklerini tam bilemiyorum ama ısırdıklarında ısırılan yer deli gibi şişiyor, bu sivrisinekler tşört, kot pantolon falan üzerinden ısırabiliyorlar ve izi de 6-7 gün geçmiyor. deli gibi de kaşınıyor. nedir bu hayvanların olayı, korunmanın yolu nedir? açık alan olduğundan epey zor gerçi galiba. bi de cinsi nedir bu mahlukatın?

ne kadar şişiyor bir ölçü vermesi açısından, bir arkadaşı dün sırtında 3 yerden ısırmışlar, böyle arkadaş uzaktayken bile sırtındaki kırmızı izler belli oluyordu.

nedir bunun cinsi?

ne oldugunu bilmiyorum ancak raidin yada detanin bir urunu var

spiral seklinde bi fitil yakiosun 6 saat felan belirli bi alanda etkili oluyor.

yazilkta kullanmistik gecen sene gayet ise yariodu onu tavsie ederim migros carrefour da felan kesn bulursun.
  • buyerson  (12.07.09 17:43:18)
off ve sinkov gibi markaların da losyonları var vücuda sürülen. cidden işe yarıyorlar, büyük marketlerde vardır kesin.

  • denizin kulleri  (12.07.09 19:27:55)
bildiğin sivrisinek onlar. o bölgede çeltik yetiştiriyorlardı galiba. durgun suda sinekler de azmanlaşıyor. sinkov türü birşeylerle biraz uzaklaştırabilirsiniz. eczanelerde satılır. bir de tezek filan yakıp duman altında oturduğunuzda gelmezler. ama o duman da ayrı işkencedir.

  • synick  (12.07.09 22:07:39)