bu dunyada hic mi adalet yok lan?

neden birine en ufak zayiflik gosterdiginde tepene cikip agzina sicip birakiyorlar? durustluk, seffaflik ne zaman kaybetti degerini? kaziklari yedikten sonra senelerce pic pic yasayip istedigini elde etmis biri olarak seffafliga bir sans verdigimde neden yine agzima siciliyor aninda? bu kadar mi sig lan herkes. kimseye acmayacak misin kendini, gizli sakli kapilar arasinda yasamak mi gerekiyor illa? etrafinda kimler olursa olsun dunyanin en yalniz insani gibi hissetmek neyden kaynaklanir? insan yalnizlikla nasil basa cikar, nasil sindirir yalnizligi? rol yapmadan, yalan soylemeden anlasabilecegim bir insan oglu yok mu bu dunyada?

insanlarla sağlıklı ilişkiler kurabilmek için gizlemesi gereken özellikleri olan biri değilsin. sahip olduğun tüm özelliklerinle gayet açık ve rahat bir hayat yaşayabilirsin, çok geniş bir sosyal çevre sahibi olabilirsin. yapman gereken şey, hoşlandığın bir kadından veya arkadaş çevrenden bir kişiden kazık yiyince dibe vurmamayı öğrenmek. zamanla olucak.

  • sumuklu asilzade  (13.09.14 03:48:12 ~ 03:55:44)
yok

  • omnella  (13.09.14 04:01:00)
var var sana öyle gelmiş

  • labanon  (13.09.14 04:10:58)
Yok. Rol yapmazsan yalnız kalırsın.

  • oziloz  (13.09.14 05:53:07)
iyilik yaparken karşıdan birşey beklememeyi öğrendim. Karşılık bekleyerek iyilik yapıyorsan hiç yapma. en önemlisi insanlara güvenme. mfö ne demiş: yalnızlık ömür boyu. bir iki eğlencelik arkadaşın olsun yeter.

  • koseli cember  (13.09.14 08:44:16)
ben de aynı sorunu yaşadığım için hayatımın vazgeçilmezi sandığım 2 kişiyi sildim attım. bu bizim hayatımız ve içine de bizim istediğimiz insanları koyabiliriz. ya da kötülere tamah edip biz de kötü oluruz. bu sadece seçim.

  • exist is pretty  (13.09.14 09:37:28)
Birincisi kimin yaninda sinirlarini kaldirdigin cok onemli,biraz insan sarrafi olmak lazim... Ikincisi bazi arkadaslari hatalari ve defolariyla kabul etmek lazim,herkes dost olacak diye bir sey yok arkadas da lazim...ucuncusu insanin her zaman kendine saklayacagi ifsa etmeyecegi bir ozeli de olmali...

  • portishead  (13.09.14 15:58:09)