bilgisayardan anlayanlar imdat :((((

hafiza kartındaki cok önemli video ve fotografları kartta yer açılsın diye sekreterin bilgisayarına attım aksam ustu ve sekreter silip geri dönüşüm kutusunu da boşaltmış ve ben hala ofisteyim cunku o görüntüleri geri getirmem gerekiyor lütfen duyuru hayatımı kurtarın yalvarırıımmmmm :(((

recuva kur. onunla geri gelebilir. ama bu sırada fazla işlem yapma bilgisayarda. yani birşey indirme vs.

  • sutlu nescafe  (12.09.14 21:27:57)
İhtiyaçlar: 1- Recovery porgramı 2- Harici bellek.
Ben active file rceovery kullanmıştım, bir çok insan recova öneriyor galiba, recovery prgramı ile ister sd kartı ister harddiski taratarak son silinenlerden dosyalarınızı bulup harici bir belleğe kurtarabilirsiniz. Burada önemli olanlar: Sd kartın üstüne yüksek ihtimal yeni dosya yazdınız kurtulma ihtimali baya düşük fakat hard diskten kurtarma ihtimaliniz yüksek.

Tavsiye: Bilgisayarınızda telefonunuzda google drive onedrive gibi uygulamalarla dosyalarını senkronize tutun.
  • atom karincanin torunu  (12.09.14 21:28:35)
lütfen anneye anlatır gibi anlatın.
recuva kurdum.ilerledim ama %48de takılıyor 2dir.

  • slalom  (12.09.14 21:31:01)
evet sd kartı kullanmaya devam ettim gun boyu üstüne baska seyler kaydettim ama gunun buyuk kısmı aktardıgım kısımda gitti. butun gunum butun emegim 40 kişinin görüntüsü ve fotoları gitti. içime ağlıyorum saatlerdir....

  • slalom  (12.09.14 21:32:13)
bilgisayardaki hddyi tarat. hafıza kartından birşey çıkmayacaktır. üzerine kaydettim diyorsun.

  • sutlu nescafe  (12.09.14 21:34:55)
hafıza kartını değil laptopı aratmak istiyorum. masaüstüne açtıgım bir klasör cöp kutusundan da komple silinde gitti.

  • slalom  (12.09.14 21:40:14)
1- bilgisayardaki hdd çıkarılacak.
2- o bilgisayara sçıkarılan hdd den daha büyük boyutlu ve boş bir hdd takılacak.
3- bilgisayara taktığın boş hddye sistem kurulacak.
not: bu üç adım çok önemli. bütün işlemleri sekreterin bilgisayarındaki hdd çıkarıldıktan sonra yapman lazım. o çıkardığın hdd ye hiç bir işlem yapma. o resimleri kurtarmak için son umut.
4-sağlam bir recovery programı kurulacak (ben ontrack easy recovery kullanıyorum. fena değildir tavsiye edilir).
5-o çıkan hdd tekrar takılacak.
6-program eski hdd tarayıp yeni hdd ye kaydedecek şekilde çalıştırılacak.
not:bilgisayar laptop ise işler biraz değişir. 3 ve sonrası şöyle olacak
3-o laptop hdd kendisinden daha büyük boyutlu boş alan olan bir masaüstü bilgisayara takılacak.
4-bu değişmiyor. aynı..
5-program laptop hdd ye tarayıp desktop hdd ye kaydecek şekilde çalıştırılır.
bu programlarda en fazla veri ilk çalışmada kurtarılır. her deneme de kurtarılabilecek veri miktarını azaltır. eğer bu datalar bir şirketin datalarıysa hiç bu tavsiyelerle uğraşmyıp profesyonel bir data kurtarma şirketine başvurulacak. geçmiş olsun :/
  • tururo  (12.09.14 21:50:30 ~ 21:55:41)
önce sekreteri kov, sonra erkek sekreter al.delikanlı adam böyle sorunlarla uğraşmaz.

  • labanon  (12.09.14 22:05:00 ~ 22:06:31)
:( o kadar mutsuzum ki size anlatamam. yardımcı olan yazan herkese sonsuz tesekkurler. recuva iki sefer 48e gelip takıldı ve ben elimdeki yarım gunluk işi kurtarmak için cıktım eve geldim evden calısmaya devam...

sekreterin laptopını acık bıraktım belki ilerler sabah diye,gidince bakıcam. ancak şöyle bi durum var sd kart yanımda. sizce bundan bişey cıkar mı? üstüne calısmaya devam ettim. bizim işimiz görüntü. cast işi yapıyoruz ve o gelen 40 oyuncuyu tekrar ajansa cagırıp cekme sansım yok malesef... sd kartta gunun devamını aldım eve geldim. karta ustune kayıt yapmak dısında bişey yapılmadı. o giden görüntüleri de ilk kez (işte olacagı varmıs lafı bu olay için cıktı) ilk kez kes yapıstır yaptım sekreterin laptopa. normalde copy paste yaparım hep. oldu bi kere. cok agladım. eve geldim şarap aldım içim sıkıntıdan patlıyor. sd karttan bişey cıkar mı? kes yapıstır gitmiş dosyalar geri döner mi?
  • slalom  (12.09.14 22:19:33)
sd kart'ta sildiğiniz dosyaların toplam boyutu kadar yer kalmışsa hala kurtarılabilme ihtimalleri var. yeni oluşturulan dosyalardan eskilerin üstüne gelmeyenler kurtarılabilirler. şansınızı deneyin. daha bol boş alan olma ihtimali olan notebook hdd'sinde kurtarılma ihtimalleri daha yüksek. ancak bir arkadaşın da yazdığı gibi sistemi kapatıp hdd'yi başka bilgisayara taksaydınız bilgisayar çalışırken yapılan diske yazmalarla kurtarmaya çalıştığınız dosyaların bozulması riskini ortadan kaldırmış olurdunuz.

windows'un eli her an diskin üstündedir, takılır kafasına göre. illaki bir log olsun vesaire olsun bir şey yazar windows yahut sistemde yüklü olan servisler.
  • iron  (12.09.14 22:46:51)
kartı kurtarmalık program indirdim su an deniyorum insallah gelicek hersey geri. cok tesekkur ederim duyurucular. iyi ki varsınız hepiniz. <3

  • slalom  (12.09.14 23:46:22)