Müslüman psikiyatr yada psikolog

Saçma geliyor.
bir psikiyatr ezandan sonra kalkıp camiye gitmesi, ruhunu safsata bir inançla beslemesi ve bu insanın başkalarını tedavi etmeye çalışması... Aşırı mantıksız.
Diğer doktorlar içinde geçerli. Allah şifa versin ümidi besliyor lan.

Geçen bu psikologun biri "en nihayetinde allah inancı yoksa illa psikolojisi bozulur" diyordu.

Toplumun sağlığına mal olmuş kesimin, gerçek dışı, kararlarını etkileyecek, hatta zarar verecek bu boş hurafelere İnanması korkutucu değil mi

Korkutucu.

  • golan trevize  (12.09.14 00:45:16)
"en nihayetinde allah inancı yoksa illa psikolojisi bozulur" bu cumle bana cok sacma geldi. Muslumanim.

  • delifaruk  (12.09.14 00:50:23)
Psikolog adayıyım, müslümanım. "Allah inancın yoksa psikolojin bozulur" gibi bir fikrim yok ve hiç de olmadı. Genellememek lazım.

Öte yandan derslerimizden birinde evrim teorisi anlatılırken ayağa kalkıp "Kuran'da böyle bir şey yok" diye bağıran insanlar da vardı.

Önemli olan neye inandığın değil, inancını dışarı ne kadar yansıttığın.
  • kaffle  (12.09.14 00:51:17)
ama toplum ve toplumun seçtiği yöneticiler öyle düşünmüyor, zaten bu sebeple seçiyorlar. insana cin musallat olmuş olması daha makul geliyor adamlara. korkutucu değil. alan razı, satan razı. başkası için endişelenme eşiğini çoktan geçtik.

zaten memlekette kimse mesleğini icra edemiyor. sağlıkçılar genellikle kendi mesleklerini icra ediyorlar ama bu meslek kültürsüzlüğünden kaynaklı olarak profesyonellik gelişmemiş. öğretmen, akademisyenler için, imamlar için bile. hatta serbest olsun, ücretli çalışan olsun profesyonellik söz konusu değil. mesleğindeki bilgiyi hizmet olarak aktarmayı başaramadığı sürece sıkıntılı; fakat adam meslek bilgisini bünyesine kabul edemiyor ki, kendi düşüncesi, yaşamı, inancı ile çeliştiriyor ve bunları meslek bilgisi ile birleştiriyor, kendine göre yorumluyor mesleğin gereklerini.

otoritenin sınırları koyup yaptırım uygulaması gerek bu türlü vakalar ama nerdee, burası türkiye.
  • uykusunu yakalayan adam  (12.09.14 00:52:18 ~ 01:06:43)
Korkutucu degil. Hristiyan da olabilir ateist de. Niye korkutucu olsun akilli mantikli kafasi saglam bi insansa?

  • rayde  (12.09.14 00:53:31)
değil

  • labanon  (12.09.14 01:25:15)
bence senin durumun baya korkutucu. bi psikologa gitmeyi düşündün mü hiç? (ateist olanına gitme ama. aşldskjf)

  • klassno  (12.09.14 01:25:59)
Değil. Gördüğüm tek saçmalık sizin düşünce tarzınız.

  • Lim5  (12.09.14 01:34:43)
psikolojik sorunları dini anlatarak çözmeye çalışıyorsa imamdan farkı yoktur.

  • buzdagi  (12.09.14 01:48:42)
Ufku batıllarından öte gidemyenler in sağlıklı argümanlar üretilebileceğini düşünüyorum.
Bu ifademi ürkütücü bulmak yalın hali ile bana avam ve sığ geliyor.

basma kalıp fikirleri hayatına entegre etmiş birisi nasıl olurda o dünya dışarısına çıkıp eşit yaklaşımlarda bulunabilecek muhakeme yeteneğine sahip olabilir?
  • saksı  (12.09.14 01:51:55)
Sadece seni destekleyenlere tik atmışsın. Burada bile sadece onay arayan birinin bunu eleştirmesi de çok komik olmuş.

  • arnold schwarzeneger  (12.09.14 08:58:17)
Doğru bulmadığım cevaplara tik atmıyorum ama kırılmayın diye tik dağıttım

  • saksı  (12.09.14 09:12:27)
Sadece almak istedigin cevaplari alacak olup, "evet ayni fikirdeyim, dogru soyluyor bu arakadas" diyecek olsan niye boyle duyuru acip soru sorasin ki zaten? Mantiksiz olur.

  • delifaruk  (12.09.14 09:39:03)
Senin sorun saçma.
Din ile icra edeceği işi, mesleği, topluma hizmeti karıştırmamak lazım gelir.
Adam fikrini söylebilir, bence sıkıntı yok. Başka bir dine mensup olması halinde de söylebilir.
  • gece lampulu  (12.09.14 09:53:05)