Yüksek Lisans yapmak istediğiniz bölümün başkanıyla

tanışıp, bölüme ilişkin sohbet etme şansınız olsa kendisine neler sorardınız?

Konu şu; adamla iş yapıyoruz, ben de onun bölümde yüksek lisans yapmak istiyorum ve yakın zamanda yine görüşeceğiz. Benim müdürümle bu adam 10 senelik kankito olduğu için beraber yemek filan da yiyebileceğiz. Konuyu öyle zırt pırt tekrar açamam; çünkü kimseyi boğmak ya da "lan acaba torpil mi arıyo" şeklinde yanlış anlaşılmak istemem. Bi kerede ve en doğru soruları sorarak hem kendimi tanıtmak hem de "gerekli" olan konular hakkında bilgi edinip konuyu kapatmak istiyorum. Sorun biraz da şu ki yüksek lisans düşüncesi kafamda yeni yeni şekillenmeye başladı. Dolayısıyla "ne sorulur" konusunda hiç ama hiçbi fikrim yok. (Lisansım o okuldan değil, lisans bölümüm de çok yakın sayılmayabilir). Daha çok prosedürlere ilişkin ya da bilmiyorum işte aklınıza gelebilecek "işime yarayabilir" bilgilere ihtiyacım var sanırım.

Neyse, uzatmayayım. Siz bu tarz güzel bi avantaj durumunda neler sorardınız?

master tanıtım günlerinde konuşmuştum ben epey. sağolsun vakit ayırdı. derslerin içeriğini, öğrencilerin çalışmalarını falan gösterdi böyle şeyler yapıyoruz diye. mülakatta şunlar şunlar konuşulur diye tüyo verdi. başvuruya kadar şöyle bir iki paper yazarsan faydalı olur diye detaylarıyla anlattı. bunları gerçi adam çok süper olduğu için ben sormadan anlattı ama hepsi faydası olucak şeylerdi.

gerçi ben sonra oraya başvurmadım, tarihini kaçırmıştım. başka yere gittim. sdflkjsda.
  • snape i başından beri tanırım  (11.09.14 20:38:08)
yüksek lisansa kabul o kadar büyük bir olay değil. bir de adam sizi tanıyacak, referanslı gideceksiniz, hiç risk görmüyorum.

  • prodeq  (11.09.14 20:39:17)