epub formatı...

Arkadaşlar merhaba,

Size hiçbir fikrimin/bilgimin olmadığı bir konuda danışacağım. Konu şu; bana gelecek yayına hazır kitapları epub formatına çevirmem gerekiyor. Bu işi karşılıksız yapacağım için mümkünse masrafsız bir yol önermenizi rica edeceğim. Bu iş zor bir iş midir? Ne kadar vakit gerektirir? Ne gibi yazılımlar kullanılır? Nasıl yapılır? Bu konuda sizden bilgileriniz dahilinde yardımlarınızı rica ediyorum. Eğer masraflı ve çok vakit harcanacak bir işse hiç kabul etmeyeceğim.

Teşekkür ederim.

diğer soruların cevabını bilemeyeceğim ama program olarak notepad ve calibre yeterli.

  • bira sisesi kapagi  (11.09.14 17:37:09)
ekşisözlük'e girin ve ekşi sözlük e-kitap servisi meritokrasi başlığına bakın. bir de ilaveten eskikitaplarim.com adlı muhteşem siteye bakın.

ikisinde de en ince ayrıntısına kadar yazmışlar.
  • Nohut Bey  (11.09.14 17:37:09 ~ 17:37:31)
Eğer elinizdeki metinler pdf/word formatında, yani yazıyı kopyala-yapıştır şeklinde kopyalayacağınız şekildeyse, sigil diye program var, onu öneririm.

bu şekilde, word'de yazar gibi epub'u siz oluşturuyorsunuz yani.

www.tamindir.com
  • m e b  (11.09.14 18:52:38 ~ 18:52:59)