9 Eylül Üniversitesi civarlarında yurt/eve çıkma vs işleri nasıl oluyor?

bilen var mı? Sekreterimizin kızı okulu kazanıp, sırf kyk çıkmadığı ve özel yurtlar senelik 6-7bin lira olduğu için okula gidemeyecekmiş. Kadın ağlayıp duruyor. Bi housing grupları vs yok mu bu insanların; bulduralım daha uygun yollu bir şey?

hocam durum ne bilmiyorum ve hangi kampüs onu da bilmiyorum ama. yani senelik 6-7bin liralık gider illa ki olur.

kiraya 250 lira civarı gider diye düşünüyorum.
hadi faturalara da 100tl diyelim kişi başı.
kızın kendi ihtiyaçlarıyla beraber 6-7bini bulur.

ama kyk kredisi de 300 lira para veriyor, yani bu 6-7binlik harcamanın 3600tl lik kısmını kyk karşılayacak.

bence kızını bir şekilde göndersin, orada bir şekilde ayakta durabileceğini düşünüyorum. ilk zamanlar çok zorlanır, dönmek ister ama bir şekilde "hayat yolunu bulur"
  • kamera motor  (11.09.14 13:57:39)
Kız korkak bi tipmiş ben de bilmiyorum. Sabahtan beri çok konuştum. Gidiş dönüş uçak-konaklama vs paralarınız benden; yeter ki gidin dedim ama anlatamıyorum. Sonuç olarak gitmemeye karar verdiler. Ne diyeyim bilmiyorum.

  • pandispanya  (11.09.14 14:04:50)
facebook gurpları var dokuz eylül eşya alım satım felan gibi. oralardan ilan vererk ev arkadaşı bulabilirsiniz. eğer niyetiniz varsa o gurplardan biri gönderebilirim.

  • bahodilo  (11.09.14 14:13:20)
kyk çıkmadı diye bir şey yok, yedeklerdedir. yedeklere de en geç 1 ay içerisinde sıra gelir. bu süreçte kyk yurtlarında misafir olarak kalabilir. kardeşim de dokuz eylülü kazandı. kykda 1300. yedek. kyk izmir bölge müdürü en geç 2 haftaya yerleşir diyor.

  • mcgrever  (11.09.14 16:30:56)