Klasik muzik tavsiye

Klasik muzik kulturum yok pek. ama cok sevdigim bikac parca var. onlara bakarak bana benzer guzel parcalar tavsiye ederseniz mukemmel olur. boyle neseli olmayan, melankolik, karanlik ezgisi olan parcalari seviyorum genelde. Sevdiklerim:
Chopin - Waltz in c-sharp minor, op.64 no.2
Schubert - Waltz in B minor
Bach - Toccata in Dm (BWV 565)
Liszt - romance s.169
bi de beethoven dan moonlight sonata ve pathetique sonata tabi ki. neyse genel olarak bu tarz neler onerirsiniz?

Wegner, penderecki, max richter, ludovico eiunadi(yanlis yazdim buyuk ihtimal) bakabilirsin. İlk ikisi bayagi karanlik, korktucumsu eserler veriyor. Max ve ludovico ise melankolik daha cok.

Ludovico'nin ancora ve oltremare harikadir.
Max richter'in de cogu eseri mukemmel bence. Sarajevo, november, embers, fragment...
  • shyz0re  (11.09.14 10:19:01)
Delibes - Flower duet (Lakme) www.youtube.com

  • delifaruk  (11.09.14 10:53:25)
handel - sarabande www.youtube.com
schubert - piano trio www.youtube.com
bach - cello suit no.1 www.youtube.com

edit:

pachelbel - canon www.youtube.com
puccini - crisantemi www.youtube.com
ravel - bolero www.youtube.com
ravel -bolero çello versiyonu www.youtube.com
  • lesmiserables  (11.09.14 11:01:33 ~ 16:26:13)
Bhrams'ın 11 numaralı Macar dansı
Samuel Barber - Adagio for strings
Schubert - Ave Maria
Rachmaninoff - 3. nolu piyano konçertosu
Mozart - Requiem
(aklıma gelenler şimdilik bunlar istediğiniz tarzda başka gelirse eklerim)
  • nuka cola  (11.09.14 11:57:02)