Çok su içiyorum

Merhaba,

Bir günde dönüyorum dolaşıyorum yine kendimi su içerken buluyorum. litre olarak hesapladım ama 5-6 litre oluyor en az. bunun zararı var mıdır, neden bu kadar susuyor olabilirim?

böbreklerine baya zararı olur eminimm. nedenini bilemedim :(

  • glori  (11.09.14 09:30:21)
Şekerle alakalı olabilir.

  • arnold schwarzeneger  (11.09.14 09:30:29)
kullandığın herhangi bir ilaç var mı hali hazırda? lityum vs gibi özellikle. ben bol su içmenin faydalı olduğuna inanangillerdenim ama 5 - 6 litre su böbreklerine zarar verir.

  • fucking machine in my head  (11.09.14 09:32:56)
herhangi bir ilaç yok kullandığım. bir hastalığım da yok görünürde. şekerim olup olmadığımı nasıl anlarım?

  • ben bunu bilir bunu soylerim  (11.09.14 09:33:47)
Doktora giderek.

  • arnold schwarzeneger  (11.09.14 09:34:23)
yaz sıcağında 3-4 litre normal olabiir ama hergün 6 litre su ihtiyacı biraz garip tabi.

  • trocero  (11.09.14 09:38:06)
için yanıyor heralde. o kadar su içme. 3 litreyi geçme günde

(bkz: su zehirlenmesi)
  • fallthepieces  (11.09.14 09:49:18)
Bi arkadaşımın annesi çok su içmekten dolayı su zehirlenmesi yaşayıp hastanelik olmuştu :) Aman diyim :)

  • lcha  (11.09.14 09:58:35)
En iyisi doktora gideyim ben ya kana kana su içiyorum valla artık rahatsız olmaya başladım bu kadar su içmekten

  • ben bunu bilir bunu soylerim  (11.09.14 10:02:04)
günde 3-4 litre normal değil önce onu söyliyim. günde 2 litreye normal diyebiliriz. özel bi durumun var ne bileyim böbrek taşı düşürme çalışmaları olur, selülit problemini çözmek olur falan filan bu durumlarda 4 litreye kadar çıkılabilir ama 6 litre su içmek çılgınlık.

  • mosakale  (11.09.14 10:03:14)
zehirlenirsin dikkat et.

  • matematik koyu  (11.09.14 10:05:27)
Bugün mesela daha an itibariyle 1.5 lt su içmiş bulunmaktayım

  • ben bunu bilir bunu soylerim  (11.09.14 10:07:32)
bir arkadaş demiş de su da zehirler haberin ola. efor harcayacak işler yapmıyorsan kendine hakim ol biraz. bir süre sonra böbrek sıkıntısıyla hastanede bulabilirsin kendini.

böbreklere sahip çıkalım!
  • petitjoueur  (11.09.14 10:17:12)
sudan zarar gelmez ama yinede bi doktora danış.

  • seyduna6687  (11.09.14 10:41:01)
vücut suyu atarken, mineral tuz gibi diğer maddeleri de atıyor.
az su içersen, bunları atması zor olur, taş yapar ne bileyim terin kokar, ya da bi sıkıntı çıkarır

çok içersen de suyun yanında gene bişiler atar, bu da kemikleri zayıflatır, sinir sistemini tehlikeye atar.
her şey kararında tüketilmeli
  • joe dalton  (11.09.14 10:53:40)
Eger cok terlemiyor, fiziksel aktivitede bulunmuyorsan gunde 5-6 litre suya ihtiyac duymuyor olman lazim. Su zehirlenmesine gelince, onemli olan kisa surede cok fazla s icmemek. Yani bir saatte 3 litre su icersen sakata gelebilirsin ama gun boyu 5-6 litre icersen zehirlenmezsin muhtemelen. Ama yine de vucudundaki mineraller akar gider, daha cabuk hasta olursun basin doner falan. O nedenle cok terleyip su kaybetmiyorsan gunde 4 litreden fazla icmek pek normal degil.

  • sckxyss  (11.09.14 11:39:14)
Aşırı su tüketmek ayrıca diyabet belirtisidir. En kısa zamanda doktora görün.

  • Haldamir  (11.09.14 12:12:21)
Doktora gittim, 3 tüp aç karnına 2 tüp tok karnına kan verdim. Bir de idrar tahlili için 1 tüp idrar verdim.

Gelen sonuçlara göre;

*kandaki üre ve kreatinin normal
*ürik asit normal
*aç karnına glikoz de normal
*tok karnına glikoz beklenen seviyenin az biraz altında
*insulin ve insulin reziztans normal
*folik asit beklenenden düşük
*idrarda glikoz, kan ya da protein yok, beklenen gibi.

doktor anormal bir şey göremedi, folik asit için ilaç verdi sadece. çok su içmem hakkında endokrin hastalıklarına gitmemi önerdi detaylı inceleme için.
  • ben bunu bilir bunu soylerim  (12.09.14 17:28:40 ~ 18:06:29)
baban ne kadar su içiyordu günde litre olarak?

  • ben bunu bilir bunu soylerim  (12.09.14 18:02:11)