bu takım elbise nasıl

takım elbise almayı düşünüyorum. bunu cok begendim. ama biraz fazla dikkat cekici gibi geldi.
bu takım hakkındaki fikirlerinizi belirtir misiniz?

www.kigili.com

böyle kareli takımlar görünce aklıma niyeyse mr. bean geliyor :) ne alaka deme ama yine de sen.

  • petitjoueur  (11.09.14 08:33:12)
ya ben magazada gördüm ilk olarak orda cok begendim :)
fikrin olumsuz muyani:)

  • bahodilo  (11.09.14 08:35:03)
cıks bence de iyi değil.

  • yue  (11.09.14 08:38:31)
yani benim tercihim düz oluyor da zevk meselesi yine de. hani alır mıydın dersen almazdım :)

  • petitjoueur  (11.09.14 08:41:34)
ekose geçen sene modaydı. ancak bence kesinlikle erkek takım elbiselerine gitmeyen bir desen. hele ki gençsen.

  • dessy  (11.09.14 08:49:31)
kareli takım elbise giyilmez. giyilmemeli!!!
bir ara rte üzerinde giydirmeyi denediler ancak giyeni çok zayıf gösteriyor. millette rte giydiği için almaya başladı. bütün vitrinlere kareli takımlar konuldu ancak para verilmez bunlara!!!
bende aldım kareli bir takım. diğer yandan senin gösterdiğin kadar bariz değildi. gözle görülmeyecek kadar ufaklar, kıps!
  • cliquot  (11.09.14 08:52:00)
Ben bir üst düzey yöneticinin üzerinde aynı renk ve ekose desende takım elbise gördüm. Geçen sene ara ara giyiyordu, adama da yakışıyordu, ben en azından garipsememiştim.

  • hiko seijuro  (11.09.14 08:54:16)
Öncelikle kaç yaşındasın? Kiğılı' nın takımları 40 yaş üzeri için normal kesimli takımlar, slim fit değil.
Kareli kumaş takımdan izyade tek cekete daha çok yakışan bir tarz. Altına tek renk pantolon giysen - uyumlu bir renkte - daha şık durur.
Bi' de ilk takımın bu olacaksa sakın ama sakın. Siyah ya da lacivbert bir takımı üstüste 2 hatta 3 gün güysen sırıtmaz, bunu haftada iki gün giysen göze batar.
  • charlesbukowskiineksi  (11.09.14 08:55:47)
beğenilerim konusunda duyuruyla hiç anlaşamıyorum:) bu kadar zıtlık olmaz :)
olmazsa bi de giyip foto cekip atarım :)
az cok kendi zevklerime güvenirim, eger canlı görmemiş olsam ben de aşağılardım herhalde bu takımı :)
  • bahodilo  (11.09.14 08:56:44)
@charlesbukowski evet ilk takımım. her gün giyilmez bu takım o benim de aklıma geldi.
ama yanına bir düz renk daha alabilirm, ya da başka bir kombinasyon daha yapabilirim. tavsiye için teşekkürler:)

  • bahodilo  (11.09.14 08:58:57)
İlk takımınsa alma, iki takımın varsa üçüncü oalrak böyle bir ceket ve altına iki adet uygun renkte pantolon alsan sağlam kombinasyon çıkar.

Altına sakın siyah ayakkabı giyeyim deme :) İçimne giyeceğin gömlek de mutlaka tek renk olsun.
  • charlesbukowskiineksi  (11.09.14 09:26:37)
takım elbiseyi iş için mi alacaksın. o zaman koyu lacivert veya füme gri düz takım derim ben. ilk takım için ekoseli doğru tercih değil bence.
ekoseli ( aslında enine boyuna çizgili demek lazım) desenler, tek ceket pantolon kombinlerinde çok daha iyi duruyor. hem de renk skalan daha geniş olur.

yine de ekose ceket resmi ve iş giyimi için benim koyu renk takım elbise ve lacivert blazer'dan sonra üçüncü tercihim olurdu.

bu arada sana tavsiyem işte düz beyaz veya mavi uzun kollu gömlekler giymendir. biraz eski kafalıyım biliyorum ama sen bir de forbes veya the economist açıp resimlere bak nasıl giyiniyorlar.

Ha bu arada 20 sene böyle giyindikten sonra üç yıldır ne ceket ne kravat, öyle takılıyorum işimde. akp zamanında oldu bunlar :)
  • trocero  (11.09.14 09:45:46)
@charles ben siyah ayakkabı düşünüyodum. sen ne renk düşünüypsun?
@trocero gömlek konusunda aynı fikirdeyiz, tşekkürler:)

  • bahodilo  (11.09.14 10:59:44)
Kahverengi tonları, çok koyu olmasın ama.

  • charlesbukowskiineksi  (12.09.14 09:35:02)