yumurtalarima biraz ofkeliyim.

yumurta hasliyorum evde ama bi turlu tutturamiyorum kivamini. ben sarisi da beyazi da kati halde olsun istiyorum. internetteki tariflere gore, ocaga cezvede atip 9 dakika sonra az soguk suyun altina tutup soyuyorum ama ici sivi kaliyor DELIRECEGIM bunu nasil kati yapiyoruz

su kaynamaya başladıktan sonra 9 dakika diyordur, sen en başından 9 dakika tutuyor olmayasın ? ama bence 10-12 dakika bence garanti, en küçük ocak orta harlı ateşte

  • freebird5406_2  (11.09.14 01:18:25 ~ 01:19:00)
afedersinde yumurtayı bahsettiğin gibi pişirmek için internette ntarife mi bakılır.

suyu ve yumurtaları kaynatacağım kaba koy. ardından kaynayana kadar bekle. zaten direk soguk suyLA KOYUPkaynattıgın için kaynadıkttan 5 dakka sonra kapt altını. istediğin gibi olmuştur.
  • mahone  (11.09.14 01:19:22)
@mahone, abi napiyim, farkli farkli hali var. isittikca katilasiyor mu sivilasiyor mu anlamiyorum. bak freebird 12 dk kaynat dedi sureyi arttirdi, sen dusurup 5 dedin. haydaaa..

  • hjarteblod  (11.09.14 01:20:33)
Yumurtayı ocağa koyduktan sonra 12 dakika bekleyin alın.

  • angelus  (11.09.14 01:21:27)
her zaman beklediğinden daha fazla bekle katı olur. olmazsa daha da fazla bekle.

  • sckxyss  (11.09.14 01:21:32)
kaynamaya basladıktan sonra 9 dakıka tuttuguna emın mısın hakıkaten, 8-10 dakıkada kesın katı olur

  • KadifeDevrim  (11.09.14 01:22:23)
kaynamaya başladıktan sonra 12 dk'da olması lazım. etrafı yeşillenebilir hatta.

  • Lim5  (11.09.14 01:22:46)
bak dostum günde ortalama 10 adet yumurta haşlıyorum ben.

yaptıgım aynen şu.

içine 3-4 adet yumurta alan bir cezvem var. içine yımırtaları koyuyorum. ardıdan üstüne musluktan suyu kokuyorum. ardından da orta büyüklükteki ocağa koyup altını yakıp kaynatıyorum. kaynadıktan sonra 5-6 dakka daha kaynatıyorum. sonra kapatıyorum altını. bir iki dakka da diğer ıvır zıvırları hazırlarken geçiyor. sonra çıkarıp kolayca soyayım diye muslugun altında tutup sogutuyoum. bu güne kadar cıvık çıkanını görmedim :D
  • mahone  (11.09.14 01:24:33)
Kanka yumurtalıklarım diye okudum, nickini görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü.

Olm adamlar app yaptı bunun için, yakışıyo mu senin gibi teknolojik adama.
  • tatlar kacti  (11.09.14 01:26:11)
@ tatlar kacti, abi mutfaga giderken telefonu yanima almayi unutuyorum hep, zaman tutamiyorum. makarnada da ayni sorun var, onda da ne zaman attigimi unutuyorum

  • hjarteblod  (11.09.14 01:28:00)
mahone +1. kesin bilgi.

  • papillon7  (11.09.14 01:40:48)
yok önce çırpala sonra pişir

  • labanon  (11.09.14 02:18:34)
suyun icine tuz at. bir de 9 dakikayi kaynamaya basladiktan sonra tutuyorsun degil mi?

  • earthsea  (11.09.14 09:05:34)