İngilizce öğrenmek istiyorum

-Bildiğiniz iyi düzeydeki platformlar (bbc nin ingilizce öğretme şeyi vb )
-iyi düzeyde e book vb şeyler
-Online konuşma platformları
-İstanbuldaki ücretsiz yada uygun fiyatlı dil okulları veye gönüllü language exchange
-Reel yabancılarla türkleri kaynaştıran etkinlikler
Bunları 1 yıl ya da 2 yıl yaptıktan sonra yurtdısında da 1 yıl dil eğitimi alıp toefle girmeyi düsünüyorum.Alayım önerilerinizi .

not :düzeyim pre intermediate ya da intermediate .

www.engvid.com

burdaki adamların youtube sayfasındaki videoları izle.mesela
www.youtube.com
  • how you doin  (10.09.14 21:24:26)
niye öğrenmek istiyosunuz o önemli. sadece toefl geçmekse amacınız ona göre öneri veriyim .Genel varsayıyorum özellikle toeflsa ayrı veririm.

BBC language learning iyidir baya iyidir. podcastlari vs. VOA iyidir. bi site daha vardı adı neydi unuttum listening'i geliştiriyodu.
e-booktan kastınız nedir ?
online konuşma platformu boka sarıyo. 1-2 denedim olmuyo ya illa buluşmak isteyen istanbulda yaşayan turist yada para isteyen adam çıkıyo ya da direk konuşmayı kesiyolr bıkıyolar vs. bu konuda tek çara yurtdışı
ücretsiz kurs= halk eğitim merkezi o da ücretsiz değil çok az alıyo.

ingilizce okuyarak gelişir ancak senin pre düzeyde zaten grammer eksiğin vardır onlara da bak.
  • acukali ekmek  (10.09.14 21:54:12)
umano var listening için.

  • zebragibi  (10.09.14 22:44:01)