[]

Torba Yasa ve Öğrenim Kredisi Borcu

Anlayan varsa beri gelsin.

Torba yasa olayını okudum ama kendimle ilgili olan kısmı tam anlamadım. Kısacası öğrenim kredisi borçlarının faizi silinecek mi onu merak ediyorum. Benim öğrenim borcum 2010'da başladı, hiç ödemedim. Aşağıdaki maddeye göre faiz ödeyecek miyim ödemeyecek miyim?

www.memurlar.net

"1) 30/4/2014 tarihinden (bu tarih dahil) önceki dönemlere, beyana dayanan vergilerde bu tarihe kadar verilmesi gereken beyannamelere ilişkin vergi ve bunlara bağlı vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme zamlarından (2013 takvim yılına ilişkin gelir vergisi ikinci taksiti hariç) vazgeçilir."

 
Bu maddeye gore ogrenim kredisini kapsamiyor gibi gorunuyor, baska maddelerede bakin bence. Ogrenim kredi borcunuz vergi borcu degil.


  • primetime  (10.09.14 18:53:51) 
vergi devraldıysa borcu vergi borcudur.


  • acukali ekmek  (10.09.14 18:58:12) 
borç vergi dairesine düşeli 2 yıl oluyor, vergi devraldı


  • hubris  (10.09.14 19:07:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.