iş arama sitelerinde firmalar

abi tee geçen ayın 18'inde bir iş görüşmesine gittim.firmaya bakıyorum adamların hala ilanı aktif ve güncel.

iş arama siteleri kafaların göre güncellemiyor herhalde.
peki bu adamlar 1 ay boyunca ne yapıyor abi? kaç kişiyle görüşüyor?

tek açık pozisyonu o değil, görüşebildikleri maksimum adayla görüşüp en uygununu bulmaya çalışıyorlar ve tek işleri işe alım yapmak değil.

görüştükleri pozisyon çok acil olmayabilir, pozisyonu içerden doldurmuş olabilirler vs.. bu tür seçenekler de var.
  • benaslinda  (10.09.14 12:19:45)
kariyer.net'e bir firma ilan veriyorsa yasal olarak ilanın 6 ay yayında kalma süresi var. tabi 1 yıl uzun bir süre.

  • my name is faith  (10.09.14 12:31:15)
kariyer.net ile anlaşmaları öyle yapıyorlarmış. işe alım olsa bile ilan yayında kalmaya devam ediyor, parası ödenmiş baştan sonuçta. hem reklam da oluyor sanırım.

  • vejeteryanvampir  (10.09.14 12:31:44)
ben siteye her girdiğimde güncelliyorum ilanı. 2-3 günde bir yani. cv toplama ve işe alınan elemanın fos çıkması ihtimaline karşın şaapıyosun.

  • exist is pretty  (10.09.14 12:41:09)
6 ay felan tutarlar, ise giren elemani begenmezlerse postalarlar. O ilan durdugu süredeki basvurulari degerlendirmeye devam ederler. Ise giren kisi de bence gizlice basvuru yapmaya devam etmeli, belki calisan da sirketi begenmeyecek. Kisaca ilk 6 ay calisan ve isyeri karsilikli memnuniyet ve güven olusturuncaya kadar arka tarafta is ve isci arar.

  • emrahday  (10.09.14 13:42:11)
  • neverletyougodown  (10.09.14 16:12:01)