İş görüşmesinde kahverengi kıyafet giymek

İşverenler hakikaten dikkat ediyorlar mı buna? Kişi kahverengi kıyafet giymişse şöyledir, böyledir diye mi düşünüyorlar? Ben çok severim toprak tonlarını. Bu hafta iş görüşmesine giderken giymek istiyorum; ama kararsız kaldım.

profesyonel mülakatçılar dikkat ediyorlar.

  • dahili meddah  (10.09.14 10:25:20)
intihar!

  • cliquot  (10.09.14 10:28:04)
Aslında eskiden kalma saçma bir algı. Herkes siyah pantolon ya da etek beyaz gömlek kombinasyonunda garson gibi olsun isteyen dinazorlar malesef hala var. Sen neyi seviyorsan, nasıl rahat hissediyorsan onları kullan. Şık ve duruma uygunsa gayette uygun olur. Başarılar bu arada.

  • Amiral Bristol  (10.09.14 10:28:35)
profesyonel mülakatçı neymiş=) işe alım uzmanıyım=) kahverengiye bakmam, ama ne giymiş nasıl giyinmiş bakıyorum.

  • benaslinda  (10.09.14 10:29:58)
giyme kahverengi giyme, çoğu bankada hala yasaktır kahverengi giymek. kurumsal firmalarda da hoş gözle bakmalar.

  • cadi iren  (10.09.14 10:30:33)
kıyafetinizi işe almıyorlar, sizi alıyorlar. böyle saçma şeylere takılmayın.

  • bira sisesi kapagi  (10.09.14 10:32:15)
hah yine bir bilge şirin gelmiş. profesyonel olarak işe alım işiyle uğraşan ve genellikle kurumsal firmaların ik'larında çalışan kişileri kastediyorum profesyonel mülakatçı olarak.

  • dahili meddah  (10.09.14 10:32:48)
Kararsızlığım devam ediyor. :(

@Amiral Bristol
Teşekkür ederim.
  • auroraaurora  (10.09.14 10:33:26)
@dahili meddah o zaman "profesyonel olarak işe alım işiyle uğraşan ve genellikle kurumsal firmaların ik'larında çalışan kişi" demenizi beklerdim. olmayan kelimeler uydurmak zor olsa gerek.

  • benaslinda  (10.09.14 10:35:53)
riske atmaya ne gerek var allah aşkına, normal standart şık bir takım ile git. Toprak tonlarını işe kabul edilince istediğin kadar giyersin. bir de www.banaisbul.com 'a uğra, orada bayağı bir taktik var. forum.banaisbul.com 'da da uzmanlara sorabilirsin bu tür iş görüşmesi sorularını.

  • aradaki uzaklik  (10.09.14 10:40:17 ~ 10:42:11)
@benaslinda ; soruyu sorunun ihtiyacını karşıladığını düşünüyorum. selamlar.

  • dahili meddah  (10.09.14 10:41:17)
ik saçmalıklarından birisi. ben de kahverengi severim. bunalıma meyilli depresif renk diye bu rengi diyenlere önyargılı olduklarını biliyorum. şimdi bu bilgi herkese malum olmuşken intiharın eşiğinden dönüp uygun renk giyeni alacak bu yarım akıllılar. kim kimi kandırıyor belli değil. neyse inadına giyerim canım isterse. sırf bu yüzden eleneceksem de bırak eleneyim zaten o firmadan o kafadaki ikcıları çalıştırdığı için bir halt olmaz der geçerim.

  • merena  (10.09.14 10:44:04)
sakın giyme.
zaten kötü bir renk bence

  • joe dalton  (10.09.14 10:44:27)
bu algının çıktığı yıllarda takım modası bugünkü gibi değildi. günümüzde çok güzel toprak ve krem rengi tonlarında takımlar, smart casual kombinler var. canınız ne istiyorsa, kendinizi nasıl iyi ifade edeceğinize inanıyorsanız onu giyin.

  • givemesomesubstance  (10.09.14 11:30:39)
Kahverengini deil iş görüşmesinde , normal hayatta da giyilmemesinden yanayım. Yanındakilere de kötü elektrik veriyor bence.
Sadece yaslı teyzeler giymeli bence , öyle bir renk ki
Sıfır enerji
  • lilidance  (10.09.14 15:58:53)