açken meyve yemek?

bir arkadaşım ani olarak kan şekerini yükselttiği için çok zararlı falan dedi. mevyeyi süt ve yoğurtla ye dedi. doğru mudur? zararı olur mu?

doğru tabi ki. meyvelerin önemli bir kısmı sadece şeker.

  • esenboga  (10.09.14 10:08:58)
Kan sekerini yukselttigi dogru. (ne kadar zararli bilemem. Ben bazen kahvalti niyetine yiyorum ve fiziksel olarak iyi hissediyorum.)

Bunun disinda bazi meyvelerin asidik olmasi mideyi rahatsiz edebilir.
  • goldentitan  (10.09.14 10:31:51)
meyveler çok şekerli o yüzden porsiyon olarak küçük porsiyonlar yenmesi öneriliyor. ayrıca meyvenin arkasından süt yahut yoğurt yenmesi diyetisyenlerin de tavsiyesidir. nedenini ben de tam bilmiyorum.

  • kakao  (10.09.14 10:55:11)
bu nasıl cevaplar öyle, meyveler şekerli diye bir mantık yok hangi meyve arkadaşım o ? incir, kavun, muz şekerli tamam da elma, ayva da meyve. genelleme olduğu için yanlış bir önerme bence.

  • matematik koyu  (10.09.14 13:53:54)