Kasan laptop

yaklaşık 4 aydır keyfimin içine eden bir laptopum var. Film izlerken kasıyor, mozillada gezinirken kasıyor, harici hdd kopyalama yaparken ya kasıyor yada önce 30 sn. gösterip sonra 6 saat filan diyor aq.
Napıcam ben bununla nedir derdi?

Asus, Core 2 Duo, 4 gb ram,win 7.

Format attım yine olmadı. Isınıyor diye olabilir sanıyorum ama buza mı yatırayıım amk. napayım buna.

açabiliyorsan eğer, içini aç. fanlarını temizle. tiner al. işlemci ve ekran kartının üzerinde eski kalan termal macunları tinerli bir bezle sil. yeni bir termal macun al ve de onu uygula.

bilgisayarının modelini ve gerekli aratma kelimelerini kullanarak google'da bu dediklerimi gösteren videoları arat. bulma ihtimalin var.
  • jacknife  (09.09.14 23:34:09)
üstte denenler artı w8 artı ssd artı 50 liraya aluminyum sogutucu
yalnız bunların hepsi 200ü bulur

  • partizan  (10.09.14 00:15:46 ~ 00:17:17)
iki ihtimal var. ya ısınıyor ve bu sebeple işlemciyi haşladınız ya da zararlı bi yazılım arka planda çalışarak bilgisayarın kasmasına sebep oluyor.

  • maxhoper  (10.09.14 00:17:51 ~ 00:18:14)
Büyük ihtimalle işlemci artık çok ısınıyor ve bu yüzden saçmalamaya başlamıştır. Soğutucu alınabilir. Bilgisayarın altına yükseklik (silgi, kumanda gibi) koyarak arka tarafı biraz yükseltseniz o bile fayda eder. Buna ilave olarak SSD takarsan uçuşa geçiyor makina.

  • zombi  (10.09.14 10:49:31)