Cubase mi Flstudio mu?

4 senelik aradan sonra yeniden müzik yapmaya başlayayım diyorum arkadaşlar. Tabii o zamandan bu zamana çok şey değişti.

Şu an Cubase mi daha iyi Flstudio mu? Ya da başka önerebileceğiniz programlar var mı?

(Teknik, vst vs olarak ayrı ayrı değerlendirebilirseniz daha şukela olur.)
Not: Eskiden Flstudio kullanıyordum.

www.reaper.fm
(bkz: reaper)

  • skatheist  (11.07.09 13:33:30 ~ 13:34:16)
(bkz: Ableton Live)

  • she runs away  (11.07.09 14:12:43)
Albüm seviyesinde mixler yapmayacaksan Fl Studio ile devam edebilirsin ama biraz daha profesyonel birşeyler istiyorsan kullanımı birazcık daha zor olan Cubase'i öneririm.

Başka bir programa örnek istersen Reason'ı sayabilirim. Arayüzü biraz daha karışık geldi bana ama çok etkiliymiş. kullananların yalancısıyım.
  • the angevil  (11.07.09 14:12:47)
net olarak ableton live...vst konusu ise reason dışında hepsi bu olayı destekliyor...gerek arayüz, gerek kullanım kolaylıgı, gerek bütünlük ve en önemlisi ses kalitesi açısından ableton live tavsiye ediyorum ben sana ...

  • your majesty  (11.07.09 14:25:42)
tabi ki FL studio, versiyon 8 var en son olarak. kullanımı en rahat, en ergonomik olanı budur. Ayrıca başkaları gibi "yok efenim bilg.ın klavyeyi midi board olarak kullanamassın, git midi board al gel lan" pis huyları yoktur. Her vst'yi adam gibi çalıştırır.

Ayrıca cubase'i reason'ı övüp FL'ye bok atanlarada gülüyorum, bu aynı iki kaliteli maldan hangisini alırsın, tabii ki markalı olanı durumuna benzer bir vehamet içermektedir.

FL iyidir,bizden biridir, stüdyolarda Cubase kullanılıyo,en profesyoneli o,geyiğinide bi kenara bırakalım..
  • flashstriker  (11.07.09 15:57:02)