hangi tablet

hepinize iyi günler dilerim arkadaşlar.

annemin kullanması için bir tablet pc alacağım. görüntülü konuşma ve gazete/haber okumak gibi amaçlarla kullanılacak. ekran çözünürlüğü iyi ve tercihen ıps lcd olsun istiyorum.

öncelikle 339 TL olmasından ötürü 7" dell venue aklıma girdi ama 7" tabletler çok küçük. özellikle göz sorunu olan annem için pek mantıklı gelmedi.

8" samsunglardan alayım dedim. 7" tablerle çok bir farkı yok. fiyatları 550 civarı. zaten 550 TL verdiğinde 10" samsunglar da var.(t530)

fiyat olarak sadece ipad mini (retina ekranlı olmayanından)alırsam 700 TL civarına çıkacağım. (vatanda 669 TL) diğerlerinde azami 600 TL limit koydum.

ne dersiniz ipad mini 16 gb wifi mi yoksa samsung tab4 t530 mu? yoksa tamamen başkası mı?!

kampanyası olan bi yerler var mı?

vesselam kafam allak bullak? ipad mini nin 512 mb rami, samsung un tft lcd si derken kilit oldum kaldım.

yardımcı olup fikir beyan edeceklere/etmeyeceklere teşekkür ederim.

anneniz daha önce tablet kullandı mı? bu teknolojiye alışık mı?
eğer değilse ipad i tavsiye ederim çünkü ios androidden çok daha kolay geliyor annelere.

  • sta  (09.09.14 15:58:03)
Anneler Samsung Galaxy Tab'leri seviyorlar. iPad, biraz da olası bir arızasında uğraşmak demek; ki bir yerden sonra tableti, annenin eli ayağı olacaktır. Yani ha deyince servise de gönderemezsiniz, anne o uzun süreci beklerken sıkılır. Samsung bu tip konularda daha hızlı geri dönüşler yapıyor. Yanisi bence Samsung'dan şaşmayın. Tabii duyurunuza gelecek diğer cevapları da okumak gerek...

  • cok sey hakkinda az sey bilen adam  (09.09.14 15:59:45)
ipad mini retina
ya da normal ipad retina

  • sutlu nescafe  (09.09.14 16:01:32)
Anneme 3 yil once ilk samsung tablet olan galaxy tab 7" den almistik.

Simdi hala kullaniyor ama cok donma oluyor. Bir de androidin her an problem cikarma ihtimali var.

Guncelleme almamasi da cok problem. Hala 2.3.6 surumunu kullaniyor ki hic bir ise yaramiyor.

Ama ipad aldiginiz zaman da 3 sene sonra appstoredan app indiremeyebilirsiniz. Destek kesildigi zaman elinizde patliyor.

Ama yuksek donanimli bi samsung daha ileriye donuk kullanililabilir gibi.
  • c1b2k3  (09.09.14 16:11:18)
bence klasik bir anne için hepsi aynıdır. ekranı güzel olanı al gitsin. çok fazla para verme, ramine işlemcisine takılma. sonuçta need for speed oynamayacak. haber bakacak video izleyecek fb'a girecek.

  • vendorth  (09.09.14 16:18:31)
Stabil ve kullanimi kolay. Uzun yillar kullanilabilecek bir cihaz. O yüzden iPad diyorum.

  • VIPCH  (09.09.14 16:28:08)
Oyun oynamayacak deme. Benimki tablet aldıktan sonra bunda oyun yok mu demesiyle elinden dusurmeden oyun oynamasi bir oldu. Samsung telefonu falan varsa apple tablet alma derim bu arada.

  • rayde  (09.09.14 16:42:14)
bence Windows 8.1 tablet almalısın.
neden dersen alışması diğer tabletlere göre daha kolay. her şey önünde.
kendi içindeki standart uygulamaları haber okuma, yemek pişirme, sağlık takibi, hava durumu takibi gibi işleri çok kolaylaştırıyor.
android veya ios'ta bunlar için ayrı ayrı uygulama yüklemek gerek.
Windows 8.1'in haberler uygulamasını gör, yeter.
Mağazasındaki oyunları düşük ram kapasitesi olsa dahi kaldırıyor. Kolayca çalıştırıyor.
Çok kullanıcılı kullanım için diğerlerinden daha kolay bir ara yüzü var.
  • cliquot  (09.09.14 16:49:28)
asus memo pad serisi f/p bakımından en iyi cihazlar onlara da göz gezdirmenizi öneririm. ama kamera kaliteleri pek iyi değil

  • glamdr1ng  (09.09.14 17:16:26)
ipad kesinlikle, sorunsuz kullanır.

  • iron nick  (09.09.14 20:51:07)
Ipad Mini'yi beğendiyseniz bu ürüne bakabilirsiniz:
www.bimeks.com.tr
www.hepsiburada.com

Boyut ve çözünürlük aynı ve donanım özellikleri daha fazla.
  • mario64  (09.09.14 21:05:34)