taksi ücreti hakkında

selam,

eşim bugün taksi ile oldukça kısa bir mesafeye gitti. (aşağıdaki linkte mesafe var).
mesafe çok çok kısa ancak taksici "14 TL" ücret almış. eşim taksi kullanan bir insan olmadığı için de bilmeden vermiş. ben öğrendiğimde sinirden delirdim. işin parasında değilim ama bu oç nasıl bu kadar yüksek gösterdi bu ücreti anlamadım. yoksa bu yeni zamlardan sonra böyle mi oldu diyecem ama mümkün değil bence. hesap var kitap var.

sizce de bir hata var mı bu işte yoksa ben mi kendi kendime sinirleniyorum.

taksiyle.com

taksimetrede 14 tl mi yazıyomuş?

not: bence de yüksek bi ücret
  • error522  (09.09.14 15:05:48 ~ 15:06:01)
Çakal bir önceki taksimetreyi sıfırlamamıştır abi. Hadi yine itlik bizde kalsın desen dura kalka 2 saatte gitmesi lazım ki o kadar para yazsın.

edit : duraktan eve aynı mesafe, nerdeyse haftada bir biniyorum, zamdan önce 5,50 TL - 6 TL yazıyordu.

hadi yine itlik ben de kalsın, taksimetreyi ayarlayan belki bir yanlışlık yapmış olabilir.
  • sotw  (09.09.14 15:06:36 ~ 15:09:49)
o site güncel değil sanırım taksimetre açılışı 3.20 tl oldu
www.sabah.com.tr

  • harhar  (09.09.14 15:07:00)
14 TL yazması mümkün değil. Bazı çakal taksiciler bir önceki müşteriden kalan ücreti sıfırlamıyorlar. Binerken dikkat etmek lazım.

  • pardonan  (09.09.14 15:07:05)
@harhar: açılış ücreti isterse 10 lira olsun yine bu mesafede 14 lira ancak yazar.

göt oğlanı taksimetreyi sıfırlamamış sanırım. neyse taksinin plakasını filan almış. akşama arayıp kalaylayayım da en azından sinirim geçsin.
  • teritori  (09.09.14 15:09:53)
@berker: eşimin arabayla hergün gittiği yol. güzergah da bu. araba serviste olduğu için taksiyle gitti bugün. yolu uzatıp bu ücreti yazması için ataşehir merkezini boydan boya gitmesi lazım.

  • teritori  (09.09.14 15:10:30 ~ 15:11:22)
yeni zamlarla beraber 7.5 lira anca tutar...

  • livaneli kadir  (09.09.14 15:13:51)
yani insan hiç taksiye binmese de az çok fikri olması lazım. ben de gündelik hayatımda hiç taksiye binmiyorum ama başıma böyle bişi gelse inmeden sorardım biladr ne iş diye. hatta annem taksiciyi değil beni kalaylardı leyla mısın diye.

şu da var ki taksiciler 5 liralık müşteriyi hiç sevmez çünkü iki saat sıra bekleyip 5 lira tutunca hem sıralarından oluyorlar, hem de saçma bi yol dönüşüne filan götürtebiliyo kendini müşteri.
  • mula  (09.09.14 15:21:26)
7 tl tutar benim devamlı kullandığım yollardan bir tanesi götünü çatlatsan 8 tl tutar.
bence sıfırlamayı unutmuş günahını almayalım indi bindini üstüne yazmış.
taksici ve günah söz konusu olunca durdum bi an :)
  • jamswety  (09.09.14 15:23:42)
sürekli yürüdüğüm yollardan biri. maksimum 8 tl yazar. sürekli yürüdüğüm yollardan biri. taksimetreyi sıfırlamayan bir orospu çocuğuyla muhatap olmuş eşiniz. geçmiş olsun.

  • yatahaze  (09.09.14 15:24:40)
@sotw: abi itlik neden sende kalsın. itlik taksicide. göt oğlu göt ya.

  • teritori  (09.09.14 15:30:42)
@emininsel: ben taksicilerin geneline saydırdığımı hatırlamıyorum. adam özelinde bir oç'lik var işte. daha bu sabah ben kullandım bu güzergahı arabayla. herhangi bir çalışma yok. yolda takılabileceği trafik lambası sayısı maksimum 2.

eğer dolaştırsaydı eşim mutlaka müdahele ederdi. dediğim gibi hergün kullandığı yol.

@yatahaze: yürümek için zor bir yol. kolcuoğlunun ordaki yokuş üzer adamı :(
  • teritori  (09.09.14 15:33:59)
Durağı hatırlıyorsa bir arayın şikayet edin. Cezasını çeker o da

  • phoenixboy  (09.09.14 15:35:08)
haftada neredeyse 10 defa taksiye biniyorum ve size kesin olarak diyebilirim ki taksici bir önceki taksi metreyi kapatmamış -bilerek ya da bilmeyerek. O mesafe son gelen zamlarla en fazla 7 lira gibi bir şey tutar. Bir de aklınızda olsun, bazı taksiciler ki bunlar doblo tipi taksilerdir. Bunları duraktan çağırınca doblo araç geldi diye ek 10 tl gibi bir ücret talep ederler. Vermeyin, şikayet edin. Bana denk geldi. Ama benim çağırdıklarım hep duraktandı. Yolda durdurup bindiğim doblo böyle sorun çıkarmamıştı.

  • bir düşünelim ne yapabiliriz  (09.09.14 15:37:09)
durağı biliyoruz, plakayı da biliyoruz ama cezasını filan çekeceğini sanmıyorum.
ben yine de arayıp kendi sinirimi boşaltacağım.

  • teritori  (09.09.14 15:37:21)
yahu 7 lira için bu neyin siniri. müsterih olun insanlar birbirlerini düzenli olarak çok daha fazla paralarla kazıklıyor zaten ilk kez sizin başınıza gelmiyor.

  • mula  (09.09.14 15:39:49)
@mula işte böyle düşündüğün için kazıklanıyorsun. her kazıklandığında ya da kazıklandığını düşündüğünde sesini çıkartsan bak ne oluyor. 7 lira değil 1 lira da bile şikayet ederim.

  • bir düşünelim ne yapabiliriz  (09.09.14 15:46:41)
@mula; gunde 2 kisiyi 7 liradan kaziklasa kazanci bir dusun. Bi de senin 7 lira icin calismak/katlanmak zorunda oldugun sartlari dusun. Gayet de sinir edici bir durum.

  • c1b2k3  (09.09.14 15:47:09)
Durağa kesin şikayet et hocam.

  • arnold schwarzeneger  (09.09.14 15:50:15)
arkadaşlar, ben bu şekilde kazıklanmıyorum lütfen yanlış ithamlarda bulunmayalım. pençeleri geri çekiniz.

fakat zaman zaman kendi dalgınlığım yüzünden esnafta param kalıyor elbette. fakat hata benim yüzümdense ben kendime kızarım. esnaf benim paramı düşünmek zorunda değil, kendi paramı düşünmesi gereken benim. eğer zamanında ayıkamamışsam ve kazıklanmışsam o adamı değiştirmeye çalışmam fakat bundan sonra taksiye her bindiğimde ilk bakacağımşey taksimetre olur. 7 liralık bu kaybım için sinirlerime hakim olamamak yerine bundan sonrasında dikkat ederim. ceza da gelse yapacaksa yine yapacak çünkü o taksici.
  • mula  (09.09.14 15:51:19)
@teritori yürümeyi seviyorum :)

  • yatahaze  (09.09.14 15:53:04)
@mula: demin cevap vermiyim dedim ama ağır saçmalıyorsun. ben para vererek bir hizmet alıyorsam o hizmeti düzgün almak isterim. isterse 1 TL olsun isterse 1000 TL. çünkü ben işimi yaparken dikkat ederim, karşımdakini kazıklamam. taksici de bu mesafede bu ücretin olmayacağını bilmek zorunda. bunu müşterinin bilmek gibi bir yükümlülüğü yok.

ayrıca demişsin ya "insanlar birbirlerini çok daha fazla paralara kazıklıyor" diye, çalıştığım sektör insanların çok daha fazla paralara birbirlerini kazıklayabileceği bir sektör ve ben bu yüzden ekstra dikkatli olmak zorundayım, oluyorum da. taksicinin de dikkatli olması lazım zira bu ülkede taksiciler hakkında olumsuz düşünceler malum. bu durum ekstra hassasiyet gerektirir.

konu 7 tl filan değil yani, başımın gözümün sadakası olsun ama böyle çakallıklar insanı delirtiyor.
  • teritori  (09.09.14 16:07:46)
1.5 ay boyunca uzak mesafe taksi kullanmak zorunda kaldım. genelliyorum ve taksiciler böyleler. işini düzgün yapan neredeyse yok. taksici fazla para kazanıcak diye 1 saatlik sınava yarım saat geç girdikten sonra pes ettim.

  • sayns  (09.09.14 16:17:55)
iyi sen işlerini düzgün yapmak yerine çakallık peşindeki adamlar yüzünden devam et öfkelenmeye. daha çok öfkelenirsin hiç bitmeyecekler. uyanık olmak şart bu devirde. geçmiş olsun.

  • mula  (09.09.14 16:24:46)
ya taksisicye giydirirken konu nasıl böyle oldu anlamadım.

beyler özet geçiyorum, taksici=OÇ
  • teritori  (09.09.14 17:51:35)
abi taksiciyi arayip muhattap olma bence. siktir et. duragina sikayet et daha iyi.

  • xenophobe  (10.09.14 04:34:00)