DHL mi UPS mi?

Az önce yanlışlıkla duyuru şeklinde açmışım. Değiştiremedim, tekrar gönderiyorum.

Yurtdışı (İngiltere) acil bi gönderi için hangisini tavsiye edersiniz?

ikisi de aynı az çok, firmanız hangisi ile anlaşmalıysa onunla gönderin.

ups abd'de bir adım daha öndedir, dhl de biraz daha fazla avrupa odaklıdır ama ne hizmet açısından ne süre açısından farkları yok. ancak abd'de kar fırtınası vb. sırasında ups bir tık öne geçer.
  • Lorik Cana  (09.09.14 00:03:01 ~ 00:04:02)
nereye gönderiyorsun ve ne gönderiyorsun? belge falansa ya da ufak kargoysa aynilar neredeyse, ancak büyük paketse dhl almanyada daha önde cünkü her yerde posta ofisleri ve box centerlari var. oraya birakiyorlar deutsche postun oldugu yerden dhlin islerini de görüyorsun. ups ise geliyor, seni bulamazsa gidiyor. 3 gün boyunca böyle ugrayip paketi falan birakmadan git gel yapiyorlar. dhl ise ya ana büroya ya da boxlara birakiyor, gidip aliyorsun ertesi gün.

edit:ingiltere hakkinda net yorum yapamayacagim. takip koduyla ikisi de yaklasik benzer hizlarda iletiyor avrupaya cok sikinti olmaz muhtemelen.
  • portmanto  (09.09.14 00:05:45 ~ 00:12:47)
@portmanto @Lorik Cana Toplam 100 sayfa kadar evrak, İngiltere'ye gönderilecek ve cumartesi günü teslim edeceğim. Pazartesi varması gerekiyor.

  • hadji  (09.09.14 00:08:11 ~ 00:12:56)
ups'le de dhl'le de pazartesi ulaşır.

  • Lorik Cana  (09.09.14 00:11:29)