Hindistan'ın kalıbının adamı olmaması

Bu adamlarda bayağı bir nüfus var, yakında çini geçecek diyorlar. Yüzölçümü desen büyük. Bir sürü kodamanı, zengini de var. İngiliz, Amerikan yüksek öğretim kurumlarını ele geçirmişler zaten, ineklikte üstlerine yok, bu adamlarla okuyanlar bilir. Tamam halkı arasında uçurum çok büyük. Cahili, fakiri, barzosu da fazla, abazanlıkta tüm dünyayı yıkarlar:) Fakat bu adamlar politikada bayağı ezikler sanki, hani ne bileyim arada bir racon kesin, sizin de görüşünüz alınsın. Putin'e o konuda ben de kırgınım falan diye gözükün arada. Işid'e, islami teröre bilmemneye arada giydirin, ya da destek çıkın falan. Gerçi saçmalıyor olabilirim adamlara giren çıkan yok ama. Nükleer muhabbetine katılın, bir actionda bulunun. Bilmiyorum medyada mı raslamıyoruz ya da benim cahilliğim mi? Kalıbının adamı değil lan bunlar, sen koskoca hindistansın olum, biraz kalıbınıza göre davranın lan. Siz ne düşünüyorsunuz Hindistan hakkında olumlu ya da olumsuz düşüncelerinizi bekliyorum

hintlilerin dunyada iyi yerlere gelip kendi ulkelerinde bir bok olamayisinin sebebi o duzen zaten. birazcik akli ve hirsi olan yurtdisina kaciyor.

  • mayeskuel  (08.09.14 22:56:47 ~ 22:57:12)
Kendi içinde yeterince sorunu olan bi ülke zaten. Türkiye'den beter bir yer desem yeterli olur herhalde. Ahlaki çöküntü ve yolsuzluk bizden bile ileridedir.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (08.09.14 22:56:53)
aslında kendin söylemişsin, beyin göçü yaşıyor adamlar.
akıllıları ülkeden kaçıyor.türkiye gibi.
bir de nüfus kalabalık olduğu için çok akıllısı var. abd'nin bazı kurumlarını kaplamışlar.
  • titiraprap  (08.09.14 23:01:19 ~ 23:06:46)
abi dursunlar öyle gözünü seviyim... ya ben önyargılı davranmak, ırkçılık şeyapmak istemiyorum ama korkuyorum hintlilerden. çok garip geliyolar bana ırk olarak. kendin diyosun bak şöyleler böyleler diye, uyanırlarsa alimallah üzerimize akar herifler. dünyanın uzak bi köşesinde kendi hallerinde yaşamaya devam etsinler bence.

bak mesela çin'den çok çekinirdim çocukken. korkardım falan. sonra çin'le ilgili belgesel izledim, dota sayesinde iyi kötü çinli insanlar tanıdım ettim vs. önyargım tamamen kırıldı. şu an çin'e gitsem NERDEYİM LAN BEN diye ağlamam, tadını çıkarmaya çalışırım. korkmam.

ama aynı şey hindistan'da olmuyo abi. izlediğim, gördüğüm her şey daha da çok korkmama sebep oluyo. yani hindistan'da bir sene çalışacaksın, 1 milyon dolar vereceğiz deseler sanırım yapamam. o kadar korkuyorum o taraflardan. kafayı yerim herhalde yalnızlıktan, takıntıdan.

hint muhipleri cemiyeti kusuruma bakmasın ama yok kıramıyom ben hintliler konusundaki önyargımı. hayır büyük adamları bile rajesh koothrappali gibi amk, nasıl korkmayayım? mesela air crash investigation'ın bir bölümü vardı, air india uçağının düşüşüyle ilgili röportaj falan yapıyolar hintli bi uzmanla. adam kazayı gülerek anlatıyo böyle değişik bi tip. ya da mesela şu berber var: www.youtube.com

yani farklı bi kültür, tanımadığımız için çekiniyoruz falan ama ben tanıdıkça daha çok çekiniyorum yav. deli midir nedir bu hintliler bi garipler. allahım inşallah yolum o taraflara hiç düşmez teşekkürler amin
  • pescador  (08.09.14 23:02:10)
Allah'ın gücüne gitmesin ama çok çirkinler. Zenciler de en azından bir karizma boy pos kas var. İngiltere'de yaşadığımdan selvi boylu, bebek yüzlü, sarı İngilizlerin arasında ben niye çirkinim bu kadar diye kafama sıkmadıysam hala, bu adamları görüp iman ettiğimdendir:) Burada çok iyi yerlere gelmiş olanları da mevcuttur, gökdelenlerden çıkan takım elbiseli Hintlileri görünce biz de mi İngiliz sömürgesi olsaydık la diyorum

  • neck_and_neck  (08.09.14 23:26:43)
İneğe tapan adamlardan ne bekliyorsun ki? Ne kadar rezil yaşarsa 'sonraki hayatlarında' o kadar iyi yaşayacaklarına inanıyorlar. Sonra dinler yaşam kalitesini düşürür dediğimizde tepki çekiyoruz. Ülkemizde de çok farklı değil durum, bu dünyanın geçici olduğunu düşünen insan dünya sorunlarıyla ne kadar ilgilenir?

  • buzdagi  (08.09.14 23:49:27)