cvde iş deneyimi

Malum iş arama mevsimi geldiğine göre CV mi güncelleyip bir iki yere başvurmaya karar verdim.

Şu anda bilinen bir internet şirketinde 2 seneden azıcık fazla süredir çalışıyorum, ondan önce de bir sosyal oyun şirketinde 9-10 ay kadar çalıştım.

Ondan önce 4 ay kadar bir ajansta hafif yazılım denemem vardı ama genelde insanlar sorunca, işte yazılım denedim ama çok sarmadı tarzı hoş olmayan bir cevap veriyorum.

Ondan önce de çalıştığım üniversitede 5 ay kadar yaptığım part time öğrenci asistanlığım vardı (erasmus konusunda)

son iki iş deneyimimle birlikte toplam iş tecrübem 3 sene oluyor, şu 4 aylık ajans ve 5 aylık öğrenci asistanlığı tecrübemi cv den çıkarsam mı acaba?

Çünkü 5 ay part time üstüne 4 ay ittire kaktıra ajans deneyimi, üstüne 9 ay oyun şirketi üstüne 2 sene internet şirketi baya garip duruyor gibime geldi.

biraz acı olacak ama ben işveren olsam bi baltaya sap olamamışın ordan oraya gezmişin hep der iş vermezdim.

  • gamaflex  (08.09.14 22:55:53)
allah razı olsun kardeş, iyi ki işveren değilsin o zaman.

bir işte 4 ay çalıştık diye baltaya sap olamamış mı oluyoruz hemen?
  • bonjurkes  (08.09.14 23:02:54)
yıllar önce iş başvurusu yaptığımda,işi almamı isteyen yetkili kişi (cv üst birime gönderilecekti); "sadece en uzun çalıştığın 2 iş deneyimini yazsan yeterli olur." demişti. hep kulağıma küpe olmuştur...sanki "içerden" bir tüyo gibi...bence başvurmayı düşündüğünüz yere uygun olan iş deneyimlerini yazmanız daha iyi olur...(yani son çalıştığınız yerler)...bol şanslar...

  • otoriter  (08.09.14 23:20:05)
bu konuda @otoriter'e katiliyorum. Kanada'ya oturma vizesi almak icin basvurdugunuzda size gecmis is deneyimlerinizi soruyor fakat 1 yildan az olan is deneyimlerinizi kabul etmiyor hukumet. Buradan yola cikildiginda, bir yeri CV'ye yazmak ve oradan deneyim kazandiginizi gostermek icin bence de en az 1 yil calismis olmak avantajdir.

  • MustafaCan  (08.09.14 23:45:03)