Ticari kredi kartı

Selamlar birkaç sorum olacak arkadaşlar. Aramaya tüm kalbimle inanmama rağmen bulamadım, özellikle 2. sorunun cevabını.

1-Ticari kredi kartı almak için yalnızca üzerimize kayıtlı bir işletme olması yeterli midir?

2-Bu kredi kartı ile kişisel harcamalar yapabilir miyiz? Çok saçma bir örnek olması açısından söylüyorum, mesela inşaat malzemeleri satan bir işletme var, ticari kredi kartı ile bayan kuaförü ücreti ödendi. Bu tip durumlarda bir sıkıntı oluyor mu? Yani harcamanın illa ki şirkete mi faturalandırılması lazım? Prosedür nedir?

Araştırdım ama bulamadım bankaların sitelerinde hep klişe şeyler yazıyor. Şirket harcamalarında kullanılır diyor ama işletme dişi harcamalarda kullanılır yazmıyor.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.

uzerinize kayitli bir isletme olmasi ve tabii ki o banka ile calisiyor olmaniz lazim. aslinda isletmenin size kayitli olmasina bile gerek yok, her calisana verebiliyorlar (tabii ki yetkili onayi ile)

bu kredi karti ile neden kisisel harcamalar yapmak istediginizi anlamis degilim ama kredi karti ekstresini resmi olarak odemeniz gerektigi icin soz konusu harcamalarin belgelendirilmesi gerekecektir. bu da sirkete fatura edilmesi gerek demek.
  • co2s2  (08.09.14 16:30:02 ~ 16:30:34)
çok aşırıya kaçmamak şartıyla kullanabilirsiniz.her kalemi incelemezler. biz kullanıyoruz bir sıkıntı olmuyor. sonuçta alışveriş yapılan her işyerinden fiş -fatura da alındığına göre sıkıntı yok, o fişi- faturayı da şirket muhasebesine dahil etmek zorunda değilsin. devlet kredi kartı ödemeleri belgelensin onun derdinde. bankalar da takmıyor. bu geyikleri hep hocalar çıkartıyor. şükrü kızılot hoca da şirket milleriyle uçulmaz falan diye zırvalamıştı. herkes de bal gibi uçuyordu.

  • lunaluna  (30.12.15 10:46:27)