yakınlara yıldırım düştü.

ups bağlı televizyon ve lcd monitör çalışmasına rağmen sinyal yok arızası veriyor. acaba hdmi kablolar mı yanmıştır. elektrinkçi arkadaşlar omuzlarsa sevinirim. bu arada ups'e bağlı modem de pert oldu telefon hattı ups e bağlı değildi. heralde oradan sıçtırdı.

korkum notebook hdmi çıkışının yanması. inşallah yanmamıştır. yanmamıştır diyin be.

notebook sıkıntısız açılıyor aygıt yöneticisinden bütün sistem düzgün çalışıyor gözüküyor. ethernet ve hdmi portları yandıysa sistem bunu algılar mı? neyin bozuk olduğunu algılamaya çalışıyorum. çözebilmiş değilim.

ups'nin bağlı olduğu portu değiştir,

önceki gece de bizim evin yakınına düştü,
o anda ups ile bağlıydım internete, modemin o portu çalışmıyor şimdi.
  • livaneli kadir  (08.09.14 12:48:51)
oha böyle bi tehlike var mı ya.
paratoner vs. hiçbi işe yaramıyor mu? evden çıkarken fişten çekeyim bari artık televizyonu falan.

  • tchuck  (08.09.14 12:54:46)
modem sadece prizden bağlı ups e
telefon hattı bağlı değil. zaten modem sizlere ömür. garantiden değişimi deniycem

  • fukka  (08.09.14 13:01:37 ~ 13:02:12)
var olma mı? benim modem gitti, ethernet gitti, yalan oldu hepsi geçenlerde.

öyle bir tehlike varsa yakınınızda kapatım hepsini bir süre, en azından sakinleşene kadar hava, geçmiş olsun.
  • devorgilla the gunslinger  (08.09.14 13:08:30)
HDMI da yanmış olabilir. HDMI teknoljisinin en zayıf noktası bu zaten, mesela www.avsforum.com

www.avsforum.com

  • roket adam  (08.09.14 14:09:27 ~ 14:13:46)
kendi duyurumu gene cevaplayarak,

yıldırım telefon hattına veya yakınına düşer.
sokaktaki ana şebeke kutusu ve apartmanın kutusundaki zımbırtı yanar.
evin içindeki telefon hattına bağlı modem yanar (UPS olmasına rağmen telefon hattını takmamaıştım kafama sıçayım)
modeme bağlı notebook ethernet kartı yanar.
ethernet çıkışına yakın hdmi bu elektrik akımına karşı koyamaz ve yanar. ona bağlı olan lcd ekranın girişinide yakar.
yıldırım o kadar yakına düşmüştürki çanak antene bağlı receiver bozulur.

sonuç olarak telefon hattı ve uydudan yürüyen bu yıldırım ağzıma sıçtı arkadaşlar. geçmiş olsun.
  • fukka  (24.12.14 22:19:05)