[]

SBS 2009 ile ilgili

Şimdi arkadaşlar, benim kuzenin puanları açıklandı bugün, ki maalesef kendisi sıçmış durumda, o ayrı bir konu. Yüzde 22'lik dilimde. Yani en dandik Anadolu Lisesi bile hayal sanırım. Ben bu işlerden elimi eteğimi çekeli bayağı oldu, puan sistemi değişti benim zamanıma göre, bir sürü angarya çıktı falan. Kuzen İstanbul'da, ben Ankara'da.. Yani olaylara bayağı uzağım. Fakat ne yazık ki kuzen de bir o kadar uzak gibi görünüyor bana. Ona anneannem bakıyor, annesi günde 12 saat falan çalışıyor, baba ayrı bir hikaye zaten. Neyse diyeceğim şudur ki, bu işlerle bir şekilde yakından ilgileneniniz varsa, birkaç sorumu yanıtlayabilirseniz çok sevinirim.

1) Öncelikle, tercihler internet üzerinden mi yapılacak? Eskiden form doldurup teslim ediyorduk falan, kalktı mı o işler?

2) 2. Yerleştirme diye bir şey varmış kontenjan açıkları sonrası. Onun için ayrı tercih yapılmayacak herhalde değil mi? (bunun cevabını buldum.. tamamdır.)

3) Şimdi zaten Anadolu Lisesi hakikaten hayal de, hani ya tutarsa diye... Tutmazsa Süper Lise olsun diyorlar. Süper Lise'ye nasıl kayıt yapılacak?

Şimdilik bu kadar. İlgilecenek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

 
oges.meb.gov.trİH%20KILAVUZ-02-TEMMUZ.pdf

1 - İnternet üzerinden yapılacak ama "Yapamayız" derlerse velisi bir form doldurup okuluna verecek, onun adına öğretmenler yapacak.

2 - İlk yaptığı tercihler 2. ve tercih yükseltmede de geçerli olacak. Eğer 2. tercihten ya da tercih yükseltmeden faydalanmak istiyorsa sadece tercih ücreti olarak 5 TL yatıracaklar (Her bir tercih işlemi ayrı ayrı için 5 TL ödenecek).

3 - Bildiğim kadarıyla artık süper lise diye birşey kalmadı. Birkaç yıl önce tüm süper liseler anadolu lisesine dönüştürüldü.

Hayırlısı olsun.
  • 44  (10.07.09 21:21:56) 
benim bildiğim süper liseler zaten kalkalı çok oldu artık öyle bi lise yok Sanırım Anadolu da yok hepsi bir.


  • zozjotejmnk  (10.07.09 21:22:24) 
@zozjotejmnk:
Anadolu Liseleri devam ediyor.Tabi eski Anadolu liseleriyle kıyaslanamaz. Şimdikiler düz liselerin sınavla girileni. Özellikle Süper liselerin dönüştürülmesinden sonra hiçbir özellikleri kalmadı maalesef. Eski düzeni oturmuş okullar hala iyi olabilir ancak dönüşüm sonrası her ilçede birer ikişer açılan anadolu liselerinde kalite denen birşeyden söz edilemez. Maalesef çoğu anadolu liseli artık ingilizce hiçbir şey öğrenmeden mezun oluyor.

  • 44  (10.07.09 22:13:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.