Booking.com Tahsilat Şekli Hakkında

İlk kez bu siteden rezervasyon yaptım, otele gittim. Ödeme otele yapılacak diyordu ama ben kredi kartını vermedim otele, onlar siteden kart bilgilerini alıp o günkü kura göre çekim yapmış. Fiyat sitede gördüğümden daha yüksek oldu biraz. Sistem çok güvenli gelmedi bana. Parayı çeken otel, booking.com çekse daha iyi olmaz mı? Ayrıca otelin kuru yüksekse fazla ödüyorsunuz.

euro ise banka kuru yuksek oluyor, kurdan etkilenmemek icin rez zamani odeyebilirsiniz

  • kamyonsans  (08.09.14 12:02:50)
Otelde kaldığınız günkü kurdan euroyu çarpıyorlar. tek sıkıntı bu. Bazen bu avantaj da olabilir. Tek taraflı bakmayın.

  • halilibo  (08.09.14 12:03:05)
Otelin kuru diye bir şey yok. Kur bankadan alınıyor, otel ücreti 60 euro ise 60 euro çekiliyor. Ancak banka kuru 2.78 yerine 2.82 olarak yansıtabiliyor senin kartına.

  • cakabo  (08.09.14 12:25:12)
Otelin kuru şöyle oluyor.

sallıyorum 100€ çekecek. Alıyor hesap makinesini eline euro kuru 3 TL diyor. 300 TL çekiyor:)

O aşamada siz devreye girip arkadaşım euro 3 değil 2.90 TL demeniz gerekiyor. Eğer otel sahibiyle münakaşa etmek istemiyorsanız booking e bir yazı yazın anında ilgilenirler. Otel de öyle bir şey yaptığına pişman olur.

Oteller için Booking=$$$$$$
  • halilibo  (08.09.14 12:44:22)
Otel uyanıklık yapıp booking komisyonunu sizden tahsil etmeye çalışmış belli ki, söylendiği gibi booking'e yazın.

  • atom karincanin torunu  (08.09.14 12:56:39)
parayı euro olarak ödüyorsunuz sonuçta. kur olayı bankadan bankaya değişir. ona yapacak bir şey yok. 80 euroluk ücreti 85 euro olarak ödediyseniz bookinge yazın ama döviz kurunu 2.8 yerine 2.9 olarak aldılarsa çok da bir sonuca ulaşamazsınız. bankanızın kuru ile alakalı bir durum sonuçta.
otel türkiyede mi? türkiyedeki otel nasıl euro üzerinden oda satıyor ki?

  • fayfim  (08.09.14 13:57:37 ~ 13:59:06)
odeme seceneginde kredi karti ile odeme demisseniz, o sekilde yapabilirler. o yuzden her zaman nakit odeyecegim secenegini secin.

  • for the record  (08.09.14 14:16:10 ~ 14:16:59)
otel hakkında yorum otelde kalışınızdan 2-3 gün geçtikten sonra size gönderilen maildeki linke tıklayarak yapabiliyorsunuz.

  • halilibo  (08.09.14 23:40:24)
Euro olarak ödemiyorsunuz arkadaşlar. Sürekli booking kullanırım.

he sen dersen ki kardeşim 100€ ya anlaştım al sana 100€ canlı para o zaman kimse bir şey diyemez.

sitede euro yazar. Otelde euro yazar. Ama otel parayı alırken 100euro ise alır eline hesap makinesini belirlediği euro kuruyla 100 ü çarpar pos makinesinden çeker.

Burda sıkıntı otelin euro kurunu kendi kafasına göre belirlemesi. Banka fln belirlemiyor.
  • halilibo  (08.09.14 23:42:02 ~ 23:47:36)