matlab figure palette -

Selamlar,

Bir şeklin fontu, marker boyu, vs. ile yaptığım değişiklikleri aynen diğer şekiller için de otomatik olarak yapmak mümkün mü? Her defasında aynı değişiklikleri diğer resimlerde tekrar tekrar yapmak yorucu olmaya başladı.

Kodla değil de, figure palette üzerinden bir yolu var mı? Zira şekiller curve fitting tool'dan geliyor, kodla nasıl yapabileceğimi hiç bilmiyorum.

google'da export figures settings gibi aramalarım oldu ama pek bir şey elde edemedim.

mesela başka programlarda template oluşturulup bu iş otomatik olarak yapılabilyor. Merak ettiğim matlab'ta da böyle bir özellik var mı?

Teşekkürler, iyi günler

Command Window'da gcf nesnesinin ilgili değerlerini değiştirerek belki yapabilirsiniz.

mesela:
set(gcf,'DefaultLineLineWidth',2.5)
  • johan sebastian  (08.09.14 11:43:50)
generate code diyerek size curve fitting tool'un grafikleri çizdirmesini sağlayan kodları veriyor olması lazım.

Bu kodları inceleyip plotun olduğu kısımda font vs. bütün özellikleri belirleyip kodunuzu kaydedip bir sonraki curve fitting işleminde plot kısmında yaptığınız değişiklikleri kopyalayıp buraya yapıştırın.

Curve fitting tool'u hiç kullanmadığım için şimdilik bu geldi aklıma.
  • godsparticle  (08.09.14 11:47:33)
vakit ayırdığınız için çok teşekkürler

@johan: command windowla işim olmuyor hiç. sadece script'te excel'den veri al diyorum. ondan sonra sadece curve fitting uygulaması ile çalışıyorum. kod'la çalışmıyorum.

@god: generate kod'u kurcalamıştım biraz. dediğini yapmıştım, ama o kodlar resim çizdirildikten sonra oluşan kod, kodda değişiklik yapıp yeniden çalıştırınca anlamsız bir şekil çıkıyor, sadece eksenler var, eğri yok.

Resim bölümünde file menüsü içinde export setup var, oradan umutluydum, ama ondan da birşey çıkmadı...
  • puc  (08.09.14 12:55:31)