Sigorta

Yaz zamanı bos durmayayim diyerekten bir işe girdim , yalniz işe başladiğim yer biraz kolpa bi yer cıktı , neyse orasi ayrı bir konu zaten , şimdi ben bu arkadaşlara 5 gün önce sigortami başlatmalari için gerekenleri verdim , sorum şudur ki;
sigortamin başlayıp başlamadiğini internetten öğrenebilceğim bir yer var mi??
bi arkadaşim sigortan başladıktan en az bir ay sonra ssk sicil noyu internetten görebilirsin diye bir şey sölemişti , bu ne kadar doğru?

app.sgk.gov.tr adresinden ulaşabilirsin..

bi ay sınra görebileceğin de doğru. bende öyle biliyorum..
  • sokak cocugu  (10.07.09 19:58:04)
Bildiri ay sonunda yapilir. Elektronik oldugu icin ayin besinden sonra falan gorebilirsin kactan yattigini.

  • ozdek  (10.07.09 20:15:03)
E-Bildirgeler birsonraki ay bildirilir, bu doğru ancak sizi bildirebilmek için önceden işe girdiğinizi SSK'ya bildirmek zorundalar. Yani işe başlattıkalrı günden en az 1 gün önce SSK'ya bildirmiş olmaları gerekir. Eğer daha önce hiç SSK'lı olmadıysanız yani sigorta numaranız yoksa, verilen adresten TC kimlik numaranızla sorgu yapıp size sigorta numarası alıp almadıklarını öğrenebilirsiniz diye düşünüyorum.

  • 44  (10.07.09 22:18:21)