4 dakika nefesini tutabilen insanlar

www.youtube.com

bakınız üstteki video. hayatımda toplam 5-10 tane sigara içmiş bir insanım (onları da içime çekmedim bile), ciğerlerim temiz ama en fazla 30 saniye tutabiliyorum. nasıl yapıyor bu insanlar ya ben de böyle olmak istiyorum... ?

edit: biraz önce deneyim sonucu tam olarak 1 dakika 20 saniye tuttum. ama hiç yorulmamış ve zorlamış hali bu tabi. yüzüp yorulduktan sonra 10 saniye zor tutuyor insan.

Nefes egzersizleri var bir de diyafram egzersizleri. Düzgün çalıştığın zaman 1-2 ay içinde 2 dk yı rahat görürsün.

  • erty_ksk  (07.09.14 16:14:04)
serbest daliscilar bunun cok daha uzerinde nefeslerini tutabiliyorlar. zaten rekor dalislari bu zamanlarin uzerinde olabiliyor

www.youtube.com

bu amca bir belgeselinde 7 dakika kadar (oha) nefesini tuttugunu soylemisti de atma recep din kardesiyiz demistim.
  • exlibris  (07.09.14 16:22:26)
Babam denizde 3 dk falan tutuyor. Eskiden sigara da içti. Ben hiç içmedim ama 40 sn zor tutuyorum. Pratikle alakalı, kendini zorlayarak ilerletti.

Edit: Yaptığı tam olarak bunu tekrarlamak. www.wikihow.com Her seferinde daha ileri gitti.
  • Lim5  (07.09.14 16:23:23 ~ 16:41:32)
LÜTFEN ZORLAMAYIN ZORLAMAYA GELİŞEN BİR ŞEY DEĞİLDİR!!!!....

iş tamamen teknik ve alışkanlık. şu an 30-40sn nefes tutan birine bir - iki teknik gösterilerek 1dk yı geçmesi sağlanabilir. zorlayarak kalıcı hasarlar yaratabilirsiniz. dikkatli olun...
  • erty_ksk  (07.09.14 16:32:14)
yok ebesinin kayni www.youtube.com

  • exlibris  (07.09.14 16:32:19)
(bkz: stig severinsen)

böyle bir hayvan var mesela. discovery'de yeteneklerin yarıştırıldığı bir programa katılmıştı. kalp ritmini düşürmeyi başarabiliyor.

edit: link de buldum.
www.youtube.com

izlemedim ama o bölümdür herhalde.
  • yns  (07.09.14 16:46:12 ~ 16:47:25)
2 dakika tutuyorum egzersizsiz. Sigaram yok.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (07.09.14 17:15:43)
Metroda okuduktan sonra tutayım dedim, 2 dakika 14 saniye tuttum. Sigara yok nargile var.

  • cetoxim  (07.09.14 19:12:52)
Bir serbest dalış eğitimmi alırsanız sizce 3 dakikanın ççok rahat üstüne çıkarsınız.

Sakın denizde kendinizi zorlamayın, eğtiminiz yoksa sığ su bayılması yaşayabilirsiiniz.
  • yatagants  (07.09.14 19:26:14)