kaç çift ayakkabınız var?

bugün kız arkadaşımla mağazaları dolaştık. evde en az 20 çift ayakkabısı olmasına rağmen "çeşit olsun" diye ayakkabı deniyor. öyle ayılıp bayılmadığı ayakkabıya bile düşünüyor alsam mı diye.... evde olan bokun laciverdi varsa ona da sarılıyor.
neden böyle yapıyosun dediğimde "ben böyle gördüm ailemden, beğendiğimiz bi şey oldu mu eger fiyati uygunsa düşünmeden alırız, lazım olmasa bile" dedi.
bunlar öyle zengin falan da değil, orta halli bi aile.

ben de dedim ki "bu şımarıklık, hatta görgüsüzlük. defileye çıkmıyoruz. 365 gün için 365 ayrı çift gerekmez. iki gün üstüste aynı çift akkabı giysen kimse seni kınamaz" dedim.
kendisi öğretmen adayı bu arada. dedim ki "yarın öğretmen olduğunda her gün aynı çift yırtık ayakkabıyla gelen öğrencin olursa, onun yüzüne bakabilecek misin? yüzün kızarmayacak mı?"

vay sen misin bana görgüsüz diyen.... öğrencimin yüzüne neden bakamazmışım? orospuluk mu yapmışım? bilmem ne....

tam o esnada bundan hoşlanan tip mesaj attı whatsapptan....
"al işte, kapak olsun, berk mesaj attı bana, allah gönderdi tam zamanında...." gibi sevinç nidalari atti.

kaç çift ayakkabınız var?

"yarın öğretmen olduğunda her gün aynı çift yırtık ayakkabıyla gelen öğrencin olursa, onun yüzüne bakabilecek misin? yüzün kızarmayacak mı?" bu konuda haklı olduğunu düşünüyorum. 30+ çift ayakkabım var, utandım ben.

  • buff  (07.09.14 01:07:30)
5 galiba ne gerek var be o kadae ayakkabiya

  • KadifeDevrim  (07.09.14 01:09:53)
Vay be. Bundan hoslanan elemanin mesaj atmasi sana nasil kapak oluyormus, bunu cozemedim.

  • delifaruk  (07.09.14 01:10:35)
terlik sayılıyo mu? :(

bir çift var benim, 2.5 yıldır giyiyorum. sonunda annem "wtf dude" dedi,, içi parçalanınca kendisi yeni bir tane almaya karar verdi. ama ne zaman bilmiyorum. ilgilenmiyorum. memnunum ben bu ayakkabıdan.
  • pescador  (07.09.14 01:11:27)
e alsın arkadaş sana ne? onun için saçma olan ama senin bütçe ayırdığın şeyler yok mu hiç?

berk olayı çok iticiymiş yalnız. sanırım ona çok sinirlendin sen ayakkabı olayının gerginliğini atamadın.

cevap olarak: 20 civarı.
  • seksen9  (07.09.14 01:11:50)
bilmiyorum benim 20-30 yok -ama çok almışlığım var bütün ayakkabılarım kayboldu mesela bi ev taşıma hikayesinde :)
bu muhabbette soru hakketen kaç çift ayakkabımız olduğu mu? Allah size kolaylık versin.

  • niye ama  (07.09.14 01:12:44)
Tüketim toplumu işte. Az bile demişsin. Ayrıca orospuluk ne alaka. Millet zevkinden orospu olmuyor.

  • foma  (07.09.14 01:20:09)
Hesapliyorum==> 9-10 topuklu + 2 cizme + 1 bot + 1 tiger + 1 converse = 14-15 cift ayakkabim varmis. 1 tane de spor bi sey alicam bakalim yakin zamanda. 16 olur.

  • barbara herhalde barbara manken olan  (07.09.14 01:23:30)
3 çift günlük
3 çift resmi/klasik ayakkabı
1 çift spor ayakkabısı
1 çift halı saha
1 çift bot
1 çift sadece bakkala giderken falan giydiğim eski ayakkabıyı da sayarsak

toplam 10.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (07.09.14 01:24:33)
Kac cift oldugunu inanin bilmiyorum, bazen 2-3 cift annemlerde unutup gittigimde 'aaa bu da mi varmis?' dedigim oluyor ama söylediğinizi düşününce ben de utandim sahsen. Oyle alışveriş manyağı da degilim ama nasil bu kadar birikmiş bilmiyorum.

Berk olayi da söylediği gibi cok abesmis. Ben olsam ben de iyi o zaman berke git derdim. O nasil tepki oyle yahu?
  • fraise  (07.09.14 01:25:02)
20 çift ayakkabı bir kadın için fazla değildir bu arada,3 çizme 3 keten ayakkabı 3 topuklu 3 sandalet 3 babet 3 bot zaten 20 etti, erkek gözüyle değerlendirmeyin.

  • pazardanaldimbirtane  (07.09.14 01:28:51)
bot, 2 yürüyüş, 1 halısaha, 1 basket, 2 klasik tarzda. klasik olanlar babamdan hacıladım lazım oldu diyerekten normalde öyle ayakkabım yok. 5 diyebiliriz yani.

ancak olay hakkında yorum yapmak istemiyorum, sadece merak ettim. ondan hoşlanan tip var, hoşlandığı belli, kafasına göre mesaj atabiliyor ve sevgilin sevindi?

bence bir kez daha düşün.
  • icim urperiyor  (07.09.14 01:32:48)
berk olayı saçmaymış ama eleştirinizi çok haklı bulduğumu söyleyemem. seksen9'a katılıyorum bu açıdan.

benim 25 falandır herhalde, annemle birlikte giyiyorum, bunlardan 10 tanesini falan 8 9 yıldır giyiyorum.
  • mutlusismankedi2015  (07.09.14 01:35:19)
canımızın bir şeyi istemesi ya da çok beğenmemiz her zaman ihtiyacımız olduğu anlamına gelmez.

benim için de fazla tüketim israf fakat bunu sevdiğim birine açıklarken kullandığım kelimeleri seçerken özen gösteririm, daha uzlaşmacı kelimeler kullanmaya çalışırım
  • freebird5406_2  (07.09.14 01:35:22 ~ 01:41:13)
sadece iki çift.
bunların bir tanesi spor tarzda, diğeri ise bot.

  • m e b  (07.09.14 01:36:19)
6-7 çift falan. param olsa daha da çok olur beğendiğimi gördüğüm gibi alırım.
şimdi mesele ayakkabı meselesi değil esasen, biri teknoloji manyağıdır senede bi telefon değiştirir biri de ayakkabı. imkanı varsa alır. o kadar alakasız şeylere çarçur ediyoruz ki parayı. ama etmesek de kazan ama istediğini alıp kendini kısa süreli de olsa mutlu hissedemedikten sonra ne anlamı var. imkanları zorluyorsa orada bi sıkıntı var demektir. ihtiyacı olmadığı şeyler için borca girmek gibi mesela.

berk olayına bişey diyemicemm mevzuyu anlayamadım orda.
  • rayde  (07.09.14 01:56:09)
2 cift spor ayakkabi
2 " bot
1 " terlik
  • jedilance  (07.09.14 02:11:06)
erkeğim. üç çift ayakkabım var. bir de yılda üç kere falan giydiğim botlarım var. eşimin 40 çift falan vardır. hastalık bu, kendisi de kabul ediyor.

  • sir gawain  (07.09.14 02:12:01 ~ 02:12:45)
2 bot
1 sandalet
2 topuklu
1 bootie
2 spor
1 Babet
1 günlük
Bunlari sık giyiyorum. Birkaç tane daha var ama onları nadiren giydiğim için saymadim. Ayağıma uyan, vurmayan nadir ayakkabı olduğu için bulduğumda alırım. Nasılsa bir gün ihtiyacım olacak ama o zaman bulamayacağım.
  • Lim5  (07.09.14 02:19:31)
30+ var sanirim. Hatta evde ayni ayak numarasinda 4 disiyiz, 100+ ayakkabi var. Seviyoruz; aliyoruz.

  • ne istedigini bilmeden aglayan cocuk  (07.09.14 02:28:09)
5 tane var 3 tanesini giyiyorum. Oh Berk mesaj attı tavrı terbiyesizlik. Onun dışında haksızsın, senin paranı harcamıyorsa istediğini alabilir. Hele yırtık ayakkabılı öğrenci ajitasyonu çok gereksiz, bir sürü aç insan da var o zaman bir dilim ekmekle doyurun karnınızı hiç zevkine bir şeyler yemeyin.

  • i was made for you  (07.09.14 02:31:55)
1 çift eski, acil kısa mesafe kullanımlık, çorapsız arkasını ezerek giydiğim var terlik gibi...
1 çift spor salonunda kullanmalık ve bir çift günlük kullanmalık adidas koşu ayakkabılarım var üst/orta seviye.
toplam aktif kullandıklarım sadece bu üçü. kışlık da bir çift botum var.
kenarda neredeyse hiç kullanmadığım 3 çift daha var ama biri hediye zaten, 2 kere giydim 2 yılda.

senin abarttığın seviyede bir sorun değil yinede.
  • ucan spagetticanavari  (07.09.14 02:48:11 ~ 02:50:11)
Yaptığı yanlış, bence bu tarihi not et +28 gün koy ve karşına çıkan tarihlerde olabildiğince sabırlı davran.
5-6 çift ayakkabım var, erkeğim.

Bak o kadar sakin sakin yazdım o yüzden geçmedi sinirim, sevgilisi olan kıza yazan o berk g... neyse sakinim, baktın olmuyor zorlama koy tekmeyi.

hala elim ayağım titriyor amk
  • buzdagi  (07.09.14 02:57:46 ~ 03:04:44)
birader ayakkabıyı siktir et bu kıza tekmeyi vur. ne demek kapak olsun filan. her kavgada hoşlanan insanlara sevinecekse takar boynuzu. ayriyetten bu kız bildiğin açgözlü. yapma etme

  • vericemparasını  (07.09.14 04:34:06)
Çizmelerde sayılırsa 50 den fazla

  • ayhsegul  (07.09.14 09:05:13)
sen cimrisin
kız da patavatsız.
ayrılın.
  • titiraprap  (07.09.14 09:25:53)
annem emekli ilkokul öğretmeni, oturup saymadım ama hayatı boyunca hep 4-5 çift ayakkabısı oldu sanırım. benzer şekilde kardeşim (erkek) öğretmen, onun da farklı durumlarda giymek için 4-5 ayakkabısı var sanırım.
ben evden çıkmayan bir çevirmenim, 2-3 yılda bir siyah bir gore-tex benzeri bir şey alıp her yerde giyiyorum, bana yetiyor.
buna karşın 5 yaşındaki yeğenimin ayakkabı ve terlik sayısı hepimizi katlar.
kadınların farklı durumlar için giyecekleri ayakkabılar düşünüldüğünde 4-5 çiftin altına düşmesi pek mümkün değil. ortalama 10-15 çiftin de normal olduğunu düşünüyorum. kendi sevgilim olsa 20 çifte kadar homurdanmam sanırım, ama sonrasında biraz homurdanabilirim. hadi ayakkabıları geçtim, o kadar ayakkabıyı nereye koyacağız:)
neyse çok zorlarsa kedim yer zaten ayakkabıları:)
  • yalnux  (07.09.14 09:58:44)
Ben erkeğim. 13 çift ayakkabım var. Genel olarak benim değil ama çoğu insanın ayakkabı tutkusu var. Gerçekten çok ihtiyacı da olmasa alması bu tutku neticesinde normal. Ona çok karışmayın cidden abartılı birşey yapmadığı sürece. Ki bunun 2-3 katını gördüm bazı arkadaşlarımda. Zengin falan da değiller. Ama engel olamıyorlar işte.
Bunun yanı sıra kız arkadaşın görgüsüz ve patavatsız bu anlattıklarından çıkardığım kadarıyla. Ben ailemden böyle gördüm ve aha çocuk mesaj attı demesi bunlara işaret. Bence sırf bu tutumunu ileride sorun edeceksin.

  • phoenixboy  (07.09.14 10:19:23)
1 tane spor ayakkabı.
1 tane de krampon.

1 tane de eski bir ayakkabı var, bebelerle minyatür kale maç yaparken giyiyorum.
  • baldur2  (07.09.14 10:21:25)
kız arkadaşın çok iğrenç bi insanmış. "al işte kapak olsun" nidaları falan. ağzına kürekle vur ve terk et.

ayakkabı bilmiyorum, saymadım. ayağım küçük olduğu için ben de bulabildikçe mutlaka alıyorum ama zaten çok nadir buluyorum.
  • snape i başından beri tanırım  (07.09.14 11:09:57)
ayrıl.

  • matematik koyu  (07.09.14 13:17:21)

sandalet, spor, ciddi, biraz ciddi.

bana gayet yetiyor.
  • eksi sozluk e bir daha geldim  (07.09.14 14:57:01)
giyebildiğim 2.
eskiyen yıpranan 2.

  • benaslindayohum  (07.09.14 15:02:55)
sana helal olsun çok güzel anlatmışsın kıza olayı.biz ailemizden böyle gördük lazım olmasada alırız mantığı çok saçma bence. sen o kızla anlaşamayacan abi ayrılın siz.

  • ruh i tibbiye  (07.09.14 15:07:29)
15 civarı. Ayakkabıyı dert etmezdim ben. Sonuçta herkesin lüks sayılabilecek harcamaları olur.

Mesaj konusunda da direkt saçmalamış. Sinirlendiğinden demiştir büyük ihtimalle ama yine de saçmalamış.
  • ontheroad  (07.09.14 15:10:00)
1 bot- 2 spor ayakkabı, 1 converse

4 çift ayakkabım var her an yetiyor.
  • yatagants  (07.09.14 15:13:23)