Netbook format harddisk yakma

Suan amerikada bi okuldayim. Okulun geek servisine verdim netbook u format atsinlar diye cokmustu . Bugun mail attilar benim harddisk kotuymus de windowsu yukleyemiyolarmismis. Kullanmak istiyosam 200 liraya hard disk almaliymisim. Ulan zten 2.5 yil once 500 liraya almisim aleti. Sorum su , bu mallar format atarken benim hard diski yakmis falan olmasin ha da hard disk yanmasi diye bisey var mi?

soruna cevap olmayacak ancak not olsun diye belirteyim.

notebook, masaüstü bilg. için kullanılan format cd'leri netbook'ta çalışmayabilir. netbook'larda çalışması için programla birleştirip kullanılabilir hale getiriliyor. ancak aleti verdiğin servis bunu düşünmüştür/düşünememiş midir bilemiyorum.

yani harddisk kötü değil de aleti verdiğin kişiler bu işten anlamıyor olabilirler. bence ellerinden alıp başkasına vermelisin.
  • tanzamanitanyeri  (06.09.14 02:17:14)
Windows olmuyosa linux yukleyin ywter ki o netbook u bana calisir halde geri verin dedim. Windows 7 starteri bile yuklemeyecek kadar kotuymusmus. Ya zaten windows 7 vardi starter. Baskasina veremiyorum beles yapan tek onlar. Oteki turlu 160 dolar istiyo firmalar

  • fbeyza  (06.09.14 02:36:51)
attıkları maili kopyala yapıştır hele.

format atarken harddisk yakma diye bir şey yok bu arada kıçından bir şey uydurmuşsun bir de bu uydurduğun şeye inanmışsın adamları suçluyorsun. adamlar harddisk arızalanmış diyor sen windows olmazsa linux yükleyin diyon :)
  • localhost  (06.09.14 02:39:21)
Arizalanma demediler kanka, hard diskin cok zayif dediler.mail ingilizce ozelden atiyom du hele

  • fbeyza  (06.09.14 10:10:02)
bad hard drive demiş zayıf değil bozuk diyor. senin windows çöktü dediğin şey de harddisk arızası yüzünden olmuş demek. harddiskte muhtemelen bad sectorler filan oluşmuş ki taşınabilir cihazlarda çok sık rastlanan bir şey bu. "We can't install" diyorlar "senin harddiski beğenmedik böyle bir harddiske windows kurmak ayıp olur o yüzden kurmak istemiyoruz" demiyorlar :) mümkün olsa yaparlardı zaten mümkün değilmiş demek ki.

ama adam ssd'li filan bi harddisk önermiş sana. ona göre yok o kadar para vermek istemiyorsan şu da iş görür yarı fiyatına: www.newegg.com

bir sor istersen bunu alsam olmaz mı diye.
  • localhost  (06.09.14 17:55:13)