iki yılda bu kadar kitap okunur mu?

üni öğrencisi olduğunu varsayalım.
scontent-b.xx.fbcdn.net

kendim için cevaplıyorum: tabii ki evet

  • magdurum ben magdur  (05.09.14 17:35:48)
Okunur.

  • delifaruk  (05.09.14 17:36:26)
Okunur..

  • mutekebbir  (05.09.14 17:36:27)
2 yılda her gün düzenli 300 sayfa okursanız toplamda 400'er sayfalık 540 kitap okursunuz. Bu şekilde hesaplayınca okunabili duruyor değil mi? Bence resimde de ortalama 500 kitap vardır.

  • emininsel  (05.09.14 17:36:46)
orada 500 civarı kitap vardır orada tahminen. Okunabilir bence, 3 günde bitirse o kadar okumuş olur.

  • empedokles  (05.09.14 17:38:18)
kitap kurdu değilsen okunmaz. bir de bölümünün ne olduğuna da bağlı mesela hukuk fakültesi öğrencisiysen zaten ders kitabı okuduğundan boş zamanlarını kitap okumaktansa görsel birşeylerle (dizi,fim,oyun gibi)değerlendirmek istiyorsun.

  • eleutheiros  (05.09.14 17:38:39 ~ 17:39:32)
hergün düzenli kitap demek ortalama günde bir kitap bitirmek demek, eğer hızlı okumada ileri seviyede ise. Hergün düzenli okumanın da imkansız olduğunu düşünürsek, işin içine dersler, sınavlar, ödevler, gezmeler vs olursa?

  • expressive  (05.09.14 17:39:41)
ben mağdur bir doktora öğrencisi olarak kendi derslerim, ödevlerim ve sınavlarım için zaten hali hazırda günde 130 sayfa civarında okumak zorundayım. özetle o kütüphane benim olsaydı, okunurdu.

kitaptan anlaşılan sadece roman vb. ise o zaman bilemiyorum.
  • magdurum ben magdur  (05.09.14 17:42:13)
okunur herhalde.

ama o değil de kitaplığı çok kıskandım.
ne kadar güzel dizilmiş sıra sıra kitaplar...

allah nazardan saklasın :)
  • m e b  (05.09.14 17:50:49)
Okunur okunmasına da...

bu kitapları 2 yılda okuyan kişi, bunu sorsan bile SÖYLEMEZ. Yanisi şu; birisi sana "bu kitapları 2 senede okudum" diyorsa, muhtemelen doğru değildir. Bu kadar kitabı bitien kişi bununla övünemeyecek kadar yükselir çünkü. (bu sayı çok fazla değil mi? tadında bir soru olduğu için bu düşüncem) fakat bu enformasyonu başka bir kaynaktan öğrendiysen gayet mümkün. hızlı okuma teknikleri, okuma alışkanlığı vs. okunması gayet mümkündür...
  • vb  (05.09.14 17:58:11)
genelde popüler kitaplar gibi görünüyor.
türü seviyorsan, kitap da sardıysa hızlı okunuyor.
fotodan çıkarmak zor, ama altta birkaç ithaki var galiba, onlar da bu türe dahil.
birkaç wordsworth var gibi, onlar belki klasik olabilir. üsttekiler de referans kitaplar olabilir veya biraz daha klasik romanlar.
tahminim iki yıl değil de, biraz daha uzun bir sürede okunmuş olabilir.
  • yalnux  (05.09.14 18:07:13 ~ 18:07:37)
ben okuyamam okuyamadım da zaten kitap okumaya çalışırım her gün düzenli kitapta olurum ama bu kadar kitap okuyamam. bunları okusam ne ara ders çalışacağım.

  • kuzey li  (05.09.14 18:14:11)
okunmaz

  • sir gawain  (05.09.14 18:48:26)
sadece okunur

  • erektus  (05.09.14 18:50:31)
bu kadar kitap iki yil icinde ancak hapisteyken okunabilir.

  • bohr atom modeli  (05.09.14 19:01:40)
mesela edebiyat öğrencisiyse okunur.
okumadım ama okuyanı gördüm.

  • lily briscoe  (05.09.14 19:05:44)
Sadece okumuş olursun,başka bir işine yaramaz.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (05.09.14 19:07:06)
benim de iki kitaplığım var, birinde ders kitaplarımla kanunlarım var, birinde de normal kitaplarım var ama ben bile bu tempoya rağmen bitiremedim hepsini. (sindirerek okumaktan bahediyorum) bana zor gözüküyor şöyle bakınca.

  • loveless  (05.09.14 19:08:56)
Okunur.

Ancak çoğunluğu bana vampir kitapları, fantastik seriler gibi geldi. Net de görünmüyor gerçi ama. Öyle ağır felsefe kitapları vs değil gibi.

Ancak ben de okunsa bile ''Hepsini 2 yılda bitirdim eki eki'' diyen birine inanmam. Çok okuyan insan yıllarla sayfa sayısı hesabıyla falan uğraşmaz.
  • buzbebek  (05.09.14 19:13:20)
benim onları okuyacak kadar hiç boş vaktim olmadı.

işsiz güçsüzsen okunur.
  • siradisi00  (05.09.14 19:34:10)
ben 459 tane kitap saydım. muhtemelen eksik ya da fazladır foto sıkıntılı göslerim karıştı. 2 senede okursun, denildiği gibi çoğu fantastik gibi duruyor ama sırf okumak için okumanın anlamı yok bence. sindire sindire, not alarak, aldığım notları internetten sapık gibi araştıran bi tip olduğundan 2 senede bitireyim diye kasmanın anlamı yok bence.

  • rakunzelll  (05.09.14 19:52:07)
ben boş zamanım olduğunda bir oturuşta kitabı bitirmeden kalkmıyordum ama gerçek anlamda özümseyerek okunmuş olma ihtimali var aslında ama zayıf bir ihtimal.

  • arafa  (05.09.14 19:56:36)
zor, çok zor..
yukarıda da yazmışlar zaten. işsiz güçsüzsen, aşırı bol vaktin varsa veya kasmayan bir bölümde okuyorsan o zaman belki olur diyebilirim. yoksa en sıkı kitap kurdu olsun, bence gerçekçi konuşursak iki yılda bitirmek çok zor.

sıkı bir bölümde okuyan bir insan veya hem okuyup hem çalışan için haftada bir kitaptan yılda 52 kitap bitirse de kafi.

bir de değinmişler zaten. kitapların içeriği, popülist kitaplar, okumak ama sadece okumuş için olmak vs. gibi şeyler de var.

önemli olan okuduğun şeylerin seni edebi olarak doyurması
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (05.09.14 19:59:37 ~ 20:04:18)