Kendimle ilgili keşfettiğim salakça şey. Sizde de var mı

kafanızı çok şişiriyorum şu gitar muhabbetiyle son zaman. ama kendimle ilgili cidden ilginç bişe farkettim

Evde bi tane klasik gitar var. Fena bi gitar değil. İş görüyor ama abim kırmış zamanında. babamla onardık. Onunla çalışıyorum

Geçen hafta bi müzik mağazasında bi gitar gördüm. Bildiğin aşık oldum. Yıllardır keman çalmama rağmen elime böyle bi enstruman almadım dedim.

Bir haftadır o gitarın hayaliyle deliler gibi gitar çalıyorum.(gitarda iyi değilimdir)

Yani o gitarı alsam bu kadar şevkle dolmayacağım eminim. Bu kadar hevesle devam etmeyeceğim gitara biliyorum...

Bu genelde hep böyle olur bende. Ama şimdi fark ettim.

(Hatta çalışmam gereken derslerim var nişanlıma diyorum kitaplarımı al da yalvart beni almak isteyim onları senden. o zaman eminim çalışırım diyorum.)

Sizde de oluyor mu.

Bu insanoğlunun kendine hedef koyma mantalitesinden kaynaklanıyor.

Kendine hedef koyduğunun farkında değilsin tabi o an ama misal bir kızı arzuluyorsun, bir arabayı çok istiyor, paran olsun istiyorsun vs... Bunlar hep sahip olana kadar. Sen sahip olmayı değil, sahip olmak için kurduğun hayal dünyasını istiyorsun.

1TL'ye sayısal loto oynadığında, aslında o biletten daha çok hayaller satın alıyorsun o 1 lira'ya. Zaten insanların sürekli bilet almasının sebebi bu. Çıkmasına inanmaları değil, çıkma ihtimaline sahip olmak.

Neyse çok uzattım. Evet bizde de var.
  • MustafaCan  (04.09.14 12:43:33)
Aynen hocam bize şu hedef konusu güzel izah edilmiyor ne yazık ki...

not: Bu arada uzatmamışsın eline emeğine sağlık. Daha uzatsan da gayet okurduk.. Teşekkürler
  • greatviolinist  (04.09.14 12:49:42)