Balik en guzel nasil piser?

Hadi bakalim! Hep bir yemek pisirme derdindeyim ama bu cok komplike. Firinimiz bozuk - bozuk olmasa bile cok cilgin. Mikrodalgamiz var, tavamiz tenceremiz var, bir de fileto. En guzel nasil piser? Sos mos? Yaninda sebze meyve...?

Buna benzer bir soru sormustum, isine yarar belki:
(git: 23528)

  • ermanen  (09.07.09 18:17:37)
baligina gore degisir.

  • osuruklu  (09.07.09 20:27:27)
yanlış bir soru, öncelikle balık ne? balık vardır tavada güzel olur (barbun, istavrit vs.) balık vardır ızgarada güzel olur (levrek) balık vardır fırına yakışır (somon, kuzu balığı vs.) balık kavramı geniştir. siz önce hangi balığı yiyeceğinize karar verin. ayrıca her insanın damak tadı farklıdır, örneğin hamsi buğulama seven kadar nefret eden de vardır. ancak genelde herkes tavada kızarmış balıkları sever. bu açıdan bütçeniz varsa grida alın (lagos diye de geçer) tavada kızartın una bulayıp, yanına tarator ya da sadece limon ilavesiyle tüketin. para çok vermek istemiyorsanız çipura, barbun, istavrit vs. alın bunları tavalayın limon ilavesiyle tüketin. ya da z.yağı, limon ve sarımsak karışımından elde ettiğiniz sos ile de tüketebilirsiniz.

  • theos ek mekhanes  (09.07.09 21:24:40)