her genel anestezi de nefes borusuna tüp yerleştirilir mi

ve tüp yerleştiriliyorsa eğer ne zaman çıkartılır, hasta bilincini geri kazandıktan sonra mı önce mi. çok korkuyorum a dostlar anestezist abilerim ablalarım yardımcı olsun lütfen.

ana tüp filan yerleştirmemişlerdi. operasyona göre değişiyor mu acaba

  • bordeaux  (03.09.14 13:55:45)
benim ameliyat diş ameliyatı olucak zaten tüp sıkıntı olur di mi? yapmazlar öyle di mi? yapmasınlar bence niye yapıcaklar ki? bence yapmazlar.. :D

  • john caseyden halsizce  (03.09.14 13:57:31)
en son ocak ayında anestezi aldım. ameliyathaneye giderken anestezi uzmanı entübe edelim dediler. ne tüpün takıldığını hatırlıyorum ne de çıkarıldığını. solunum yönünden hiçbir problemim olmamasına rağmen, sonradan fikir değiştirmedilerse yerleştirdiler boruyu. neşter bile değmedi. öyle bir operasyondu.

büyük ihtimalle takarlar. ama çıkarıldığı zamanı hatırlamazsın bile.
  • sutlu nescafe  (03.09.14 13:58:16)
Bademcik ameliyatı için genel anestezi yapıldı bana ve tüp yerleştirilmedi. Zaten yerleştirilse bademcik alınamazdı. Mantık olarak her genel anestezide uygulanmıyor. Bildiğim kadarı ile ciğerlerinde ve solunum yollarında sorun olanlara anestezi sırasında bu şekilde tüp yerleştirilerek destek sağlanıyor.

  • MustafaCan  (03.09.14 13:58:35)
diş ameliyatu demişsin. boğazına tüp takarlarsa nasıl dişine bakacaklar? :)

  • sutlu nescafe  (03.09.14 13:58:57)
işte ben de onu şeyyaptım zaten ayıptır söylemesi midem çok bulanır da benim. herşeyden tiksinirim.

korktum yani onun için ilk ameliyat bu bi de. ama sağolun içimi rahatlattınız :)
  • john caseyden halsizce  (03.09.14 14:01:56)