[]

Firefox Sync saçmalığı

Eskiden beri formattan sonra firefox sync çalıştırıp parolalarımı, tarayıcı geçmişini, en son açık sekmeleri bile bununla geri alır devam ederdim kullanmaya. Şimdi tekrar sync kullanayım dedim. Değiştirmişler bunu. Eskiden bir kod vardı bunu saklamamızı isterlerdi ve bu kodu girince senkronize olmaya başlardı falan. Şimdi Yeni Sync diye bir dalga getirmişler mail adresi ve şifre ile tekrar kaydolmak gerekiyor. Sanırım kodu kaybeden falan çok oluyordu. Neyse iyi hoş düşünülmüş kaydolalım da ben eski yedeklerimi nasıl alacağım o kadar yer imi, parolalar bilmem ne kaldı eski sync'de... Elimde kodla bakıyorum ekrana şu an. Nasıl alacağım ben şimdi yeni sistemde eski yedekleri?
 
burda anlatmış: support.mozilla.org


  • localhost  (03.09.14 01:35:51) 
Orada sadece yeni sync'e nasıl üye olacağım anlatılıyor. Eski yedeklerinizi şöyle alın böyle alın falan diye bir şey yok. Ayrıca eski sync'in bağlantısını kesin falan diyor. Sonra da yenisini kurun falan. Ben zaten format attım ona nesini keseyim.


  • jamiro  (03.09.14 01:36:44 ~ 01:38:07) 
eski bir firefox sürümünü kur. onunla herşeyi eşitle. arkasından firefox güncelle. yeni eşitleme uygulamasına kayıt ol. herşeyi yeni firefox ile eşitle.

not: bu yeni sync sorunlu olabiliyor. sık kullanılanları ya da uygulamaları eksik eşitliyor. tekrar bir format sonrası eksik eşitleme yapailir. o yüzden ben size şunu öneririm. ikinci bir firefox profili açıp onuda aynı mail adresi ile eşitleyin. bakalım herşey geri gelecek mi?

denemekte fayda var.
  • arşivci  (03.09.14 01:57:54) 
işe yaradı.

bu duruma düşenler için yazayım: firefox 19.0 sürümünü kullandım.

önce ikinci cevaptakini, sonra da ilk cevaptaki işlemi uyguluyoruz.

teşekkürler
  • jamiro  (03.09.14 02:33:53 ~ 02:42:30) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.