Bi insan neden şekersiz kremasız kahve içer?

Yani o acı, tatsız petrol gibi şeyden bir insan nasıl haz alabiliyor anlamıyorum. psikolojik bi problem mi acaba? şeker atmıyosan saygı duyarım ama en azından süt koy krema koy dimi?

içiyo musunuz? neden içiyorsunuz?

  • bruceandwayne  (03.09.14 00:57:56)
Tadını seviyorum çünkü.

  • mutlusismankedi2015  (03.09.14 00:58:56)
psikolojik problemle ne alakası var?
tadı güzel geliyordur içiyordur, sert kahve seviyordur, kahvenin tadını bozmak istemiyordur...

  • leadzeppelin  (03.09.14 00:59:21)
valla ben içiyorum. asla şeker ve krema, süt falan da kullanamam. tadı bana daha kötü, katlanılmaz geliyor içinde şeker, krema olunca.

edit: qazaqwsx +1 gerçek kahve işte o cidden.
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (03.09.14 00:59:33 ~ 01:04:01)
sürekli içiyorum. o tadı seviyorum ve ayıltıyor da.

  • devilred  (03.09.14 00:59:50)
alışkanlıkla alakalı bir şey. bi de uyandırıyor cidden. sabahın köründe sınavım varsa genelde sade kahve alırım.

  • kaffle  (03.09.14 01:01:38)
benim için gerçek kahve işte o..

  • qazaqwsx  (03.09.14 01:01:48)
Zevk agiz tadi meselesi neden problem olsun hem de psikolojik ?

Iki turlusunu de icerim hangisini tercih edersen kremasiz hafif tatlandiricili.
Zaten yaninda tatli kurabiye vs tuketiyorsam salt siyah kahve. Turk kahvesi de sekersiz cok guzel oluyor dene bence
  • zigi  (03.09.14 01:02:30)
her gün 3 fincan içiyorum. Özellikle kahvaltı niyetine içilen sade kahve müthiş bir lezzet. 4 sene öncesine kadar şekerli içerdim, tadını bozuyomuşum.

  • Kıllanıcı adı:  (03.09.14 01:02:49)
içiyorum, zevk alıyorum ve ayılıyorum.

  • ruh i tibbiye  (03.09.14 01:03:25)
trollmüsün bilmiyorum ama mottomuz "just black" :)

  • freebird5406_2  (03.09.14 01:04:57 ~ 01:05:57)
ahaha. ilginç gerçekten.

kahve denen şey o zaten. insanlar acı bulduğu için sonradan içine yumuşatıcı şeyler koymuşlar. krema dediğin bol yağlı bir toz sadece.

ben kahve sevmem, ben çaycıyım. ama çayı da şekersiz içerim. yıllardır hem de. şeker dediğin şey zehir asıl.
  • yirmisantim  (03.09.14 01:06:00)
bende içerim ama krema olmadığı zaman. şeker kesinlikle kullanmam çayda dahil. böyle yrk gibi adamım.

  • mrthany  (03.09.14 01:10:54)
Soruna yanci olayim ben de... bu kadar cok kahve iciyor herkes kimsede selulit problemi olmuyor mu carpinti olmuyor mu? Kime sorsam 7 /24 kahve iciyor.
Soruna donelim tekrar krema rezil bir sey. Arada ben de kremali ictim ama o kremayi cay kasigiyla al ve agzinda beklet islandikca agzina yag akiyormus gibi his veriyor. Bunu da dene bence kremayi iceceklerde bolca kullanmazsin. Ha bir de bardaga kahveden cok krema ve seker doken var. Kahve aromali krema iciyorlar.

  • zigi  (03.09.14 01:12:41)
dandik kahveye denk geldiysen sevmemen doğal. iyi kavrulmuş, taze çekilmiş kahve her türlü içilir.

  • alperz  (03.09.14 01:16:59)
bruceandwayne umut sarıkaya'nın gene muhteşem tespitiyle baya en geçerli cevabı vermiş bence adsfsdf. insanlar böyle prim yapacağım derken bir süre sonra kendini de yaptıklarının aslında güzel bir şey olduğuna inandırıyorlar. sürü psikolojisi de var, toplum baskısı bile var.

çok nadiren de olsa sabahladığımda ve diğer güne devam etmek zorunda olduğumda içiyorum ben. bok gibi bir şey ama uyanık tutma konusunda iş görüyor.
  • jacknife  (03.09.14 01:20:18)
Bu sorunun tek bir cevabi var o da stimulant etkisinin artmasi.

  • hkku  (03.09.14 01:29:14)
Cok guzel cunkum. Denemeden bilemezsinnn. Alismasi azcik zaman aliyor tabi.

  • earthangell  (03.09.14 01:31:01)
İçine şeker krema süt kattığınız şey kahve olmuyor ki, bence cinslik bu şekilde içenlerde.

  • angelus  (03.09.14 01:35:30)
zevkler ve renkler tartışılmaz derler.

  • nwnd  (03.09.14 01:43:39)
Hem kokusu kaybolmuyor, hem tadı güzel

  • lord of the cucumbers  (03.09.14 01:44:46)
bruceandwayne süper bir paylaşımla yardıra yardıra güldürürken olayı açıklamış. şimdi komik olan şey aynı zamanda anlamadığım şey ne biliyor musunuz 2-3 hafta zor gelir iğrenç gelir ama sonra alışırsın insanları. şimdi size bir şey söyliyim mi. iğrenç böcekli möcekli uzak doğu mutfağına da 2-3 hafta içinde alışırsınız ilk 2-3 hafta zor gelse de. böyle saçma bir düşünce olabilir mi niye olmadığınız bir şey için olmak zorluyorsunuz ? en baştan sevmeyenleri anlarım tabii ki ama bu 2-3 hafta zorla sonra alışırsın demek sizi tamamen bruceandwayne'in paylaştığı karikatürün durumuna sokuyor.

not: sağlık amaçlı şeker ve krema kullanmayanları da tenzih ederim.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (03.09.14 01:45:27)
Şu sade kahve işi benim de ilgi alanım. Hem peder şeker hastası onu geciktirmeye çalışıyorum hem de kafeini daha iyi hissediyorum.

  • buzaufleyenadam  (03.09.14 02:11:58)
ben başka türlü kahve içmeyi bilmiyorum. kendimi bildim bileli çayı da kahveyi de şekersiz içiyorum. krema süt koymuyorum. başlangıcını bilmiyorum, çocuklukta olsa gerek. tarif etmek için söylüyorum; de ki kolaya de ki şalgama süt ya da krema koyduk, bendeki algısı/etkisi o yönde olur galiba.

  • latchet  (03.09.14 02:30:38)
kahve. kahveyi seviyorum abicim.

süttten nefret ediyorum şekeri sadece sabah 10'da yaptığım kahvatıda çay içersem ona katıyorum. onun dışında içtiğim çaya da katmıyorum. kahve tek başına şahane bir lezeet bok etmenin alemi olmadığı için sade içiyorum.
  • alien  (03.09.14 03:20:04)
öncelikle şeker ve krema daha sağlıksız hale getirdiğinden.
sonralıkla tadı sadeyken de gayet güzel olduğundan...

çok tatlı şeyleri yiyip içmiyorum zaten genelde, bayıyor. kremalı ya da şekerli olunca kahve bile bayabiliyor. koysam da az koyuyorum.
kahveyi de genelde zevkten çok kafein için tüketirim. acelem olduğunda soğuk suya 4 kaşık nescafe classic atıp diktiğim bile oluyor.
  • ucan spagetticanavari  (03.09.14 03:22:59)
psikolojik bir problem tabii ki değil. böyle düşünülmesi çok saçma olur. o tattan insan nasıl haz alabilir anlamıyorum demişsin ya. 3 ay öncesinde bunu ben de merak ediyordum, şimdi ise bir insan nasıl şekerli sütlü içebiliyor bunu merak ediyorum. geçenlerde birisi sormuştu ki; ben artık hazır şeyler tüketmiyorum, sıvı olarak su/süt dışında doğal ne tüketebilirim diye. ve birisi fikren demişti ki; şekerli olan şeyler içilebilir/yenilebilir şeylerdir, tadı güzel şeylerdir diye öğretilmiş bize hep. hakikaten de öyle. tatlı şeyleri tüketirken nasıl mutlu olup zevk alıyorsak bence tatsız şeyler de tüketilirken gayet zevk alınabilir.

  • chachachablues  (03.09.14 03:44:35)
Yanlış soru. Asıl soru şu: şeker ve krema gibi tiksinç şeyleri nasıl tüketiyorsunuz? Hiç iğrenmiyor musunuz?

Kahve çok sevmem ama çok uykum varsa sade içerim.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (03.09.14 07:36:02)
Tamamen damak tadıdır. Kahvenin aromasının farkına varabilmekle ilgili. O güçlü tadı almakla ilgili.

Krema/Süt ve Şeker koyduktan sonra Sahlep iç daha iyi.
(Bence tabi)
  • gece lampulu  (03.09.14 08:27:25)
gerçek kahvenin tadını seviyordur çünkü, o saçma kremanın yada şekerin değil.

  • matematik koyu  (03.09.14 08:55:42)
krema ve şeker mi? ıyyy
doğrusu;
yağsız süt (latte scremato) ve esmer şeker (zucchero di canna)
ayrıca siz hala neskafe mi(granül kahve) içiyorsunuz?
iğrençsiniz...
  • cliquot  (03.09.14 09:11:23)
çok daha güzel oluyor çünkü.
çok hafif süt katıyorum, oh mis.

  • ne nicki be  (03.09.14 09:13:23)
Ben seker atiryorum ama asla krema koymam. Sebebi ise midemi bulandiriyor krema ya da sut koyarsam. Icemiyorum oyle.

  • delifaruk  (03.09.14 09:18:06)
asıl şeker ve krema bozuyor kahvenin tadını da ondan.

  • yue  (03.09.14 09:51:29)
güzel diye.

kahve diye o iğrenç çamur gibi nescafeden içiyorsanız o ayrı ama zaten ona ne koyarsan koy içilmez o iğrenç tatla zaten.

dozunda ayarıyla yapılmış bir filtre kahve tek başına mis gibi içilir. keyif için süt de koyulur da krema nedir allahaşkına. sütü, şekeri bir de üstüne kremayı basınca o içtiğin kahve olmuyor. tatlımtrak kahve aromalı başka bir içecek oluyor.
  • merena  (03.09.14 10:05:46)
"psikolojik bi problem mi acaba?"

hocam gömdün bizi. şeker hiç kullanmıyorum zaten. arada da süt koyarım. onun dışında çoğu zaman şekersiz, sütsüz içerim kahveyi. kahveyi yumuşak alıyorum. bir şey koymama gerek kalmıyor. petrol gibi olmuyor anlayacağın.
  • papillon7  (03.09.14 11:30:27)