Çatı Katını Adam Etme [Capsli]

Böyle bir katımız var, tek oda. Yağmur falan geçirmez ama soğuk için bir şeyler yapılmalı sanırım.

Nası adam ederiz burayı yaşanacak şekilde?

sana ne lazım o önemli.

duvara boya / duvar kağıdı gerek. ama nem oluyor, tavana da bir şeyler yapsan belki nemi azaltır. ışıklandırmayı arttırmak ve geniş görünmesini sağlamak için bazı duvar bölümlerini aynayla kaplayabilirsin. pek şık olmaz ama ferahlık hissiyatı oluşturabilir. renk olarak da açık tonlar daha aydınlıkmış hissi oluşturabilir.
  • siradisi00  (02.09.14 15:16:19)
öncelikle çatı izolasyonu şart,
duvarlara da ısı yalıtımı gerek.
böylelikle soğuk sorunu çözülür.

gerisi standart, boya, yer döşemesi filan.
  • livaneli kadir  (02.09.14 15:21:39)
img03.blogcu.com

Şöyle bir şey aslında istediğim de. Napmalı, netmeli?
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (02.09.14 15:23:42)
liveneli kadir'in dediği gibi. izolasyon. sonrasında odada yapmak istediğiniz bölme, ayırma vb. işlemler varsa onlar. sonra maddiyata göre yerlere parke, marley, laminant. duvarlar da ahşap kaplanabilir yine maddiyata göre. mis gibi de olur. çatı katları değerlendirilmeli.

  • oraletarya  (02.09.14 15:25:33)
çatı kaplamasından başlardım ben. izocam serdirirdim.

  • joe dalton  (02.09.14 15:27:39)
çatıyı o şekilde yapman için ahşap kaplatman lazım çok masraflı olur. taşyünü (izocam denilen zımbırtı işte) ve asma tavanla kaparsın çatıyı alçıpan kullanma ama alçı suyu yiyince saçmalar olur da su sızarsa çatıdan söker baştan yaparsın sonra. ısıtma tesistatı falan gerekiyorsa onu çektirir üstüne laminant parkeyi çakarsın. duvarlarada saten alçı üstüne su bazlı boya tamam işte.

  • argent dawn  (02.09.14 15:38:21)
denilenlere katılıyorum, iyi bir zemin izolasyonu hem alt katların hem de senin için ısı kaybını azaltır.

gaza gelip çatıya güneş paneli bile konulabilir yaf. :)
  • siradisi00  (02.09.14 15:39:05)
Büyük ihtimal tavan 50 metrekareden fazla, eğim sebebiyle. Sizce sadece çatıyı ne kadara hallederim?

Bayağı heveslendim burayı yapmaya da, inşaat pahalı iş.
  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (02.09.14 15:41:03)
Hacı önce rutubet, nem gibi olayları engellemek için gerekli tüm işlemleri yaptırıyorsun. Daha sonrası tamamen zevkine kalmış. Ama bence en güzeli laminant olur. Diğerleri çatı katının sıcaklığını, samimiyetini vermez. Yani demem o ki zemin ve taban dahil her yer ahşap olsun. Sıcak tutar ayrıca

  • bilmemkacincinick  (02.09.14 16:02:21)
görebildiğim kadarıyla ahşap konstrüksiyon üzerine trapez levha var çatıda
üstten sandviç panel yapın (m² si 30 lira fln)yalıtım işinizi çözün;
görsellik için de alttan ahşap lambiri kaplayın o da 30 lira fln m² si,
mevcut kostrüksiyona zımpara vernik tamamdır
aydınlatma yetersizse çatı penceresi de düşünebilirsin
duvarlara da ısı yalıtımı üstüne lambri yapıp açık renk boyayabilrisin
pahalı olur dersen alçı+boya
zemin zevkine kalmış
  • nikinik  (02.09.14 17:00:48)