Türkiye'de Yaşanabilecek Küçük Şehirler

Büyük şehirleri ve gürültüyü sevmiyorum bu yüzden yaşadığım şehirden göçmek istiyorum. Geçerli bir mesleğim var iyi kötü her türlü yaşarım. Dini yönden çok baskıcı olmayan, çok pahalı olmayan küçük bir şehirde yaşamak istiyorum. Tavsiyeleriniz değerlidir. Teşekkürler :)

tekirdag-corlu

  • kutsalbok  (01.09.14 21:30:29)
Tekirdağ'ı pahalı bir il olarak bilirdim yanılıyor muyum?

  • yollarveben  (01.09.14 21:37:40)
mersin, alanya (şehir değil ama), fethiye vs. Bende seninle aynı duyguları paylaşıyorum bu arada, gerçekleştirebilirsen mutlu olurum, yolun açık olsun.

  • selam  (01.09.14 21:39:36)
Bursa - Gemlik

sormak istediğiniz bir şey olursa seve seve cevaplarım.
  • rubiks cube  (01.09.14 21:44:42 ~ 21:49:41)
tekirdayi degil corluyu oneririm. sanirim corlu ilce olarak sehir olan tekirdagdan daha buyuk.

fiyatlar buyuk sehirlere gore biraz pahali.

ama tatil icin gittigim sehirler disinda tek gidip kaldigim yer corlu.

sokaklar caddeler cok duzgun. insanlar cok baskici degil.
ben su an ankarada yasiyorum canim sıkılsa kafami dagitmak icin en az 20 dakika yol gitmem lazim . cok gurultu var ama orada islek bir cadde ve onun etrafina kurulmus bir minik sehir var. sessiz. sakin.

ne biliyim bana guzel gelmisti ya.

ha bir de kucukken hep ayvaliga giderdik. dusunurdum orada yasamayi. sonra kensi kendime olum burada yasanmaz ekonomi mevsimlik is olanaklari az falan diye ta o yasimda kotalardim kendimi.
  • kutsalbok  (01.09.14 21:47:20 ~ 21:50:24)
Bartın nasıl bir yer örneğin giden bilen var mı?

  • yollarveben  (01.09.14 21:51:59)
muğla. kimse kimseye karışmaz. küçük bir şehirdir. yeni yeni gelişiyor. akyaka, fethiye, dalaman, marmaris.. istediğin yerlere de gidebilirsin günübirlik

  • bilmemkacincinick  (01.09.14 22:19:15)
aydin.
gorundugunden kucuk ve sirin bir sehirdir, her yere de yakin ohh miss..

  • halanne  (01.09.14 22:36:46)
eskişehir- çanakkale.

  • all girls dream  (01.09.14 22:39:11)
çorlu'da doğup büyüdüm. 3 yıldır oradan uzağım ama çok şey değişmemiştir sanıyorum. göçmenler tarafından istila edilse de hala çok fazla yerlisi olan, türkiye'ye kıyasla oldukça rahat ve baskısız bir yer. ben lisedeyken ağır asosyal olduğum için ortamlara mortamlara hiç girmedima ama iyi kötü barı kafesi olduğunu biliyorum. orion alışveriş merkezimiz var bi' de meşhur. sineması bowlingi osu busu bissürü şey var.

çorlu hem gelişmiş, kalabalık bir yer hem de büyük şehrin kaosundan uzak, kıyıda köşede sakince takılabileceğin bir yer. ben büyürken nefret ettim ama şimdi çok özlüyorum.
  • pescador  (01.09.14 22:41:51)
bartın sorusunu cevaplayayım(ben zonguldaklıyım);
yazları sahil kasabaları canlanır(amasra-inkum), ortam şenlenir.
ama kışın yapacak hiçbir şey yoktur.
bartın merkezinde ne insan ne sosyal aktivite bulabilirsin.
  • zawisza  (01.09.14 23:04:06)
Es-es,hem guzel hem ucuz.

  • brnbrs  (01.09.14 23:54:55)
yalova... sessiz ve sakin.. merkezde degil de ilcelere dogru ev bakarsan ucuz kira var. milleti oyle karismaz etmez. soyle yobaz boyle bilmemnedirler denilen bir koyunde tek basima yasadim tek vukuat yan gozle bakma olmadi. ayrica guvenli bir sehir

  • warrior princess  (02.09.14 00:01:52)
böyle şeylerde hep aydını öneriyorlar.

  • tescillimarka  (02.09.14 00:05:19)
Kocaeli/Karamürsel.

İstediğin tüm şartlara uyuyor.
  • ironiden anlamayan dunyasiz  (02.09.14 00:15:19)