bembeyaz halıma :(

mor oje döküldü boydan boya. asetonla silmeyi denedim, dağılıyo diye bıraktım. geçirmenin bi yolu yok mudur? :(

Sentetik tiner dene bi.

  • buff  (01.09.14 18:47:06)
votka çıkartır ama bence sentetik tineri kullan votkayı iç

  • bir düşünelim ne yapabiliriz  (01.09.14 18:50:30)
Belki tiner ama öncelikle tiner gibi boya çözücü herhangi bir madde uygulamadan önce halınızın görünmeyen bir yerinde mutlaka test edin.

Ojeyi alabildiğiniz kadar bi peçeteye emdirin. Ütünüzü alın en yüksek dereceye getirerek halıya değdirmeden, lekeye doğru defalarca buhar püskürtün. 5 dk gibi bir süre bekleyin. oje lekesinin üzerine bi miktar sirke dökün tekrar buhar püskürtün. gene peçeteyle emdirin. leke çıkana kadar bu işlemi "buhar, sirke, kurulama - buhar sirke kurulama" şeklinde devam ettirin.
  • emininsel  (01.09.14 18:52:13 ~ 18:53:21)
Evde bi tiner olması lazım da sentetik mi sentetiksiz mi olduğunu nasıl anlayacağım? Olmazsa vodkayı açıyorum bak kesin bilgi mi? :D

  • pandispanya  (01.09.14 18:52:13)
daha geçen votkayı kullandık. arkadaşın evini taşırken bir parça boya döktük. işe yaradı halıda ama beyaz değildi. he bir de beyazda belki daha çok dağılır ama tineri dene öncelikle.

bu arada simirnoftu =)
  • bir düşünelim ne yapabiliriz  (01.09.14 18:57:32)
zubrowka çıkarmadı :( :D allahım çıldırıcam.

edit: tiner de çıkarmadı. şu sirkeli buharı deneyeyim bakayım, iyice tatak oğlanı oldu zaten zavallı halı.
  • pandispanya  (01.09.14 18:59:16 ~ 19:00:09)
aseton çıkarmıyormu bu ojeyi. halıdan da çıkarır bence

  • isminivermekistemeyensuser  (01.09.14 19:45:49)
Yok aseton iyice dağıttı. Vodka ve tiner hiç etki etmedi. Sirkeden de nefret ederim, ve ev buram buram sirke kokuyo bi de şu an. Halı çöp.

  • pandispanya  (01.09.14 19:48:52)
aseton çözüyor arkadaşlar ama çözüldükçe de halı emiyor dağılıyor işte.

bence mutlaka az da olsa izi kalır yeni halı bakmaya başla.
  • neferkitty  (01.09.14 19:52:30)
neresine döküldü? kestirerek lekeli kısımdan kurtulabilirsin belki?
ince uzun parça çıkarsa yatağın yanındaki boşluğa koyarak değerlendirebilirsin mesela

  • lily briscoe  (01.09.14 20:13:38)
Başka çözüm kalmazsa, kuru temizlemecilerden bazıları halıyı düzeltebilir. Bazıları halı yıkıyor.

  • aychovsky  (01.09.14 20:15:06)
Kenarıyla ortası arasına bi yere döküldü. Ortalarına da hafif puantiyeler şeklinde sıçradı :D Geçmeyeceğine inansaydım, farklı renkleri de ben döküp deneysel bi çalışma elde edebilirdim ama artık çok geç :D

Bi de makineye atıcam. Sonra da kuru temizlemeciye veririm. Yine olmazsa kezzap dökerim artık ne yapayım :p
  • pandispanya  (01.09.14 20:18:33)
Hiçbiri olmazsa da artık renk renk ojeyi üstüne serbest stil sıçratarak, cıvıl cıvıl bir halı yaratılabilir.

  • aychovsky  (01.09.14 20:21:13)
Direkt halı yıkamacıya vermeliydin. Hatta İhsan Yıldırım kuru temizleme halı da yıkıyor.

  • [silinmiş]  (01.09.14 20:23:39)
Arkadaşlar o kadar kesin konuştular ki douchebag :p Çok emindim geçeceğine :D

Artık deneysel çalışma şansım kalmadı. Çünkü halının kenarı sanki tokatlamışım gibi morardı. Ortasında sarı sarı sirke lekeleri filan akjshdaha :D Neyse, kısmet.
  • pandispanya  (01.09.14 20:26:27)
halı uzun tüylü mü peki? eğer öyleyse tepeden halının tüylerini kısaltmanı öneriyorum.
illa biçtiricem o halıyı sana bi şekil :p
halınla ilgili projelerimin sonuna geldim umarım kurtarırsın
  • lily briscoe  (01.09.14 20:28:41)
Halıya kocaman bir popo çiz, moralin bir yanağın ortasına denk gelsin :p

  • brawler  (01.09.14 20:32:28)
Hayır kısa tüylü :D Bu akşam uğraşmaya devam edicem bakalım, gelişmelerden haberdar ederim haha :D

  • pandispanya  (01.09.14 20:34:35)
Morluk*
Neyse madem ikinciyi yazıyorum; lekeye aseton döküp, çözüleni pudraya emdirip, doyan pudrayı iyice silkeleme döngüsüyle çıkartırsın ama çok uğraşırır.

  • brawler  (01.09.14 20:35:07)
halının her yerine o mor ojeden döküp her yerini eşit tonla tutturup sonra yıkatırsan leke kalmaz bence :D

  • neferkitty  (01.09.14 20:35:23)
Caps atsana

  • brawler  (01.09.14 20:39:54)
Şu an makinede yıkanıyo beyefendi :D Çıkınca atarım.

  • pandispanya  (01.09.14 20:41:44)
Bakalım çıkan şey halı mı olucak :)

  • brawler  (01.09.14 20:47:50)
Her türlü mutasyona kendimi hazırladım ve sabırla bekliyorum :D İçerden vodka içen, ojeli bi tinerci çıkabilir.

  • pandispanya  (01.09.14 20:49:06)
bulabilirseniz solvent çıkartır.

  • kakao  (01.09.14 20:51:08)
sayın arkadaşlar bizi aşan bazı durumlarda kullanılmak üzere temizleyici dükkanları var. onların işi ve uzmanlığı leke çıkartmak. onları kullansaydık keşke.

  • mea maxima culpa  (01.09.14 21:28:56)
Eveeeet fütüristik halımız makineden yeni çıktı daha sıcak sıcak buyruaaan: imgur.com

Morartılar yeşil ve maviye dönmüşler :D Artık gerçekten çöp sanırım :D
  • pandispanya  (01.09.14 21:57:18)
geçmiş olsun. oje çok lanet bir şey. birkaç sene önce elimde kaydı ve duvara ve parkelere döküldü. saniyesinde asetonla müdahale etmeme rağmen duvardan izini çıkartamadım.

  • mea maxima culpa  (02.09.14 00:29:29)
Neredeyse benzin istasyonu açtıracaksınız adama. solvent falan :)

  • ironiden anlamayan dunyasiz  (02.09.14 00:34:43)
Valla hiçbir fikrim yok ama her türlü vazgeçtiysem halıdan bi denemek için www.ozlerplastik.com böyle bir fıçı alıp içine şimdi araştırıp bulduğum temizlik tineri denen bi şey varmış, 15 litresi 66 tl, ondan döküp bi gün bekletirdim.

bi daha başıma gelirse napacağımı veya napmayacağımı bilirdim en azından :D
  • herbivor  (02.09.14 01:10:49)
halı ruhunu teslim etmiş :)

  • brawler  (02.09.14 08:21:35)
kadın kökenli öğrencilere versen almazlar, erkek kökenli öğrencilere versen "eskiden beyaz olarak bilinen renkte" halı ne diye sorarlar.
en iyisi çöpün yanında bir yere bırak, ihtiyacı olan alır.

  • yalnux  (02.09.14 08:28:58)
Halısına oje döküp çözüm arayan başkaları olursa diye tarihe not düşüyorum: Halı kurtuldu :D Nasıl olduğunu bilmiyorum, tüm deneylerden sonra kuruması için balkona çıkarmıştım. Kuruduğunda yeniden ilk günkü gibiydi. Tüm arkadaşlara teşekkürler :D

  • pandispanya  (11.09.14 21:06:35)