Ankara - Sincanda yaşamak

Sincanda yaşamak gibi bi durum söz konusu olabilir. Ankaralı olmayan bir bayanın sincanda yaşama durumu nasıl olur sizce ?

Ankarayı cok az bılıyorum ..

Ankara'nın en varoş yeri. Daha fazla yazmaya gerek yok, ben oradan geçerken bile rahatsız oluyorum. Otobüsüne dolmuşuna bindiğinde insan farkını anlıyorsun.

  • osurdum  (01.09.14 17:53:43 ~ 17:54:18)
uygun fiyatlı diye düşünüyosanız gidin turkuazda yaşayın. veya ne biliyim öğrenci semtlerinde yaşayın daha iyi.

  • isminivermekistemeyensuser  (01.09.14 18:21:39)
@isminiveröekist.. İş ile ilgili durum söz konusu. Sincan / çevresi olmak zorunda

  • ondkz  (01.09.14 18:24:57)
Kaçarak uzaklassin

  • kablelvuku  (01.09.14 18:51:53)
Sincan olacağına Eryaman olsun, çok uzak değil. Ama Sincan'dan uzak dur, cidden çok kötü ortamı.

  • elikası  (01.09.14 18:52:44)
Uzak dursun derim, hele ki bayansa. İti, çakalı, apaçisi boldur. Akşam/gece sorun yaşar eve gidip gelmede. Kavga dövüş eksik olmaz, insanında nezaket falan yoktur. Herhangi bir Sincan otobüsü bile Sincan'ı anlatmaya yetecektir. Araç sürücüleri daha da rezalet, ne sinyal ne emniyet kemeri, araba bile kullanılmaz orada.

Eğer tek bayansa ev bulabilmesi de zor olacaktır. Uzak bir ilçe olduğundan sosyal hayatı da sıkıntılı olur, Ankara'nın ulaşımı rezil vaziyette.

Sincan çevresinde Eryaman, Elvankent (özellikle banka blokları) çok daha nezihtir, oralara baksın.

Ek not: İlle de ikamet Sincan olmak zorundaysa, 12. cadde civarında daha derli toplu site şeklinde yerleşimler var. Oralar fena değildir.
  • Lethe  (01.09.14 19:00:57 ~ 19:01:39)
Bende eryaman tarafına yogunlastım .. Aslında benim kafamda beşevler, tandoğan tarafı vardı ama sincana ulaşım nasıl olur bilemedim :/

  • ondkz  (01.09.14 19:16:44)
Hiç düşünmeyin bile.

  • johan sebastian  (01.09.14 19:16:55)
Sincan'ın hangi bölgesi olduğu önemli ulaşım anlamında çünkü epey büyük bir ilçe. Sincan merkez'e Sıhhiye'den tren gidiyor direk, yarım saat civarında sürüyor. Yok organize sanayi bölgesi ise metro var. Beşevler, Tandoğan civarından metro-metro veya metro-tren şeklinde ulaşım mümkün.

  • Lethe  (01.09.14 19:34:18)
merkezde yaşayıp metroyla falan işe gitmeye bakın bence.

  • isminivermekistemeyensuser  (01.09.14 19:41:23)
@Lethe cahıllığıme verın, sincana metro mu başladı ?

  • ondkz  (01.09.14 19:41:50)
yerinizde olsam sincan otobüs-dolmuş-metro güzergahları üzerinde bir ev tutarım, sincan'da yaşamaktansa sabah yarım saat erken uyanırım daha iyi. sincan'da yaşama zorunluluğu yoksa eryaman güzel bir alternatif, hem uzak da sayılmaz. illaki sincan'da yaşayacaksanız ve yalnız olacaksanız site dışına çıkmayın.

  • patronun yegeni  (01.09.14 19:46:20)
yapacağın son hata olsun..

  • MiraTaurus  (01.09.14 19:48:21)
@patronunyegenı eğer metro olayı varsa düşünmem :)

  • ondkz  (01.09.14 19:48:52)
ondkz, Sincan metrosu aksak da olsa devreye girdi ama aslında Sincan merkeze gelmiyor. Fatih dediğimiz bölgeye gidiyor, o da Eryaman'ın daha ilerisi ve Sincan ile pek alakası yok. Sincan merkeze ise tren seferleri var, Kayaş'a kadar giden..

  • Lethe  (01.09.14 20:04:13)
apaci uretim ve dagitim merkezi : sincan

eryaman bir tik daha iyi sanirim. site icerisinde bir yer bulabilirsiniz.

edit:henuz acilmadi ama kecioren sincan metrosu var. keciorende boktan ama sincandan bir tik iyi.
  • kutsalbok  (01.09.14 20:06:36 ~ 21:33:54)
Ben eryaman da oturuyorum. Buradan sincan tek vasıta gidiyor.

  • tolgan  (01.09.14 21:13:49)
@tolga ne kadar surede arac gıdıyor ?

  • ondkz  (01.09.14 22:12:00)
eryaman-sincan araçla 10-15 dk sürer.

  • Lethe  (01.09.14 22:29:41)
Yarın bakıp söylerim buradan.evin önünden sincan dolmuştur ve Ego geçiyor

  • tolgan  (01.09.14 23:17:56)
Çok tesekkurler herkese, çok sagoulun ılgınız ıcın dostlar ..

  • ondkz  (01.09.14 23:41:42)
eryaman, elvankent, fatih ve etraftaki bazı siteler düşünülebilir. nereye gidip geleceğine bağlı olarak burada dünya kadar otobüs dolmuş hattı var. trenyolu güzergahını düşünme (tam lale-sincan merkezde indiriyor)
onun dışında etimesgutta tek bayan olarak yaşıyorum. sitede de değil. yani korkma tek bayan da olsan yemiyor kimse seni biraz tuhaf geliyorsun ama alışıyorlar :) sincan daha varoş o doğru ancak tek kadın yaşayamayacağın yerlerde zaten tek kadın olarak ev bulamazsın raad ol :D

  • niye ama  (02.09.14 09:57:40)
Sincan'da çalışıyorsan sadece çalış. Tandoğan, Beşevler tarafından iş gidiş/dönüş saatlerinde Sincan'a gidip gelmek eziyet olur. Ankara'nın ulaşımı gittikçe rezilleşiyor. Sincan'da çalışıyorsan bir bayan olarak en mantıklısı Eryaman veya Etimesgut taraflarında oturmak olur. Buralarda hem bir bayan olarak yalnız yaşayabilirsin, hem de daha insani bölgelerdir. Sincan'a da kolay gidip gelirsin.

  • osurdum  (02.09.14 10:02:31)