[]

Mac'te ses gecikmesi sorununu en aza indirmek (asio4all, wasapi vb.)

Yine bir mac os sorusuyla karşınızdayım:)

Prof. ses kartı kullanmayanlara ses gecikmesini minimuma indirebilmek için Windows'a kurulabilen ASIO4ALL ya da WASAPI gibi programlar yazmışlar, benzerlerini mac'de de kullanmak istiyorum var mıdır böyle bir program?


 
Core Audio var zaten. OSX'in kendi ses sürücüsü. Öyle şeylere ihtiyacın yok jamiro aga.


  • alperz  (01.09.14 17:30:22) 
Alperz üstad, ağzından bal damlıyor vallaha:)
Fakat bir şey daha belirtmek isterim; Hackintosh kullanıyorum... Yani donanım dandik. Realtek ALC889A diye bir ses kartı var, gecikme olmadan midi klavye kullanabilir miyim Core Audio ile?

(coreaudio dediğin izlencelerdeki Ses/Midi ayarları şeysi mi bu arada)
  • jamiro  (01.09.14 17:37:40) 
Aynen. Core Audio bir sürücü. ASIO gibi düşün. Bir şey yapmana gerek yok. Logic'te ya da neyde çalışıyorsan audio settings'ten buffer sıze 128 yap ve yürü.


  • alperz  (01.09.14 17:46:15) 
Daha bir çalışma falan yok ortada midi klavye alacağım eğer ses gecikmesi olmayacaksa, ki olmuyor diyorsun, ondan sonra başlayacağım çalışmalara... Olmuyorsa o zaman alıyorum vallahi...


  • jamiro  (01.09.14 17:50:38) 
Olmaz. Ben sahnede iki midi klavye ile onboard ses kartı cayır cayır takılıyorum.


  • alperz  (01.09.14 18:09:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.