[]

MacOsX Launchpad Sorusu ve Program Önerisi.

www.youtube.com

1.00 dakikada açılan o küçük pencere ayrıca bir eklenti mi? benim kurduğum mac'de böyle bir şey yok. Launchpad var sadece bunun gibi o da tam ekran açılıyor şöyle:

machiine.com

Soru1: Standart olan değil de vidyodakini nasıl edinebilirim?

Soru2: Kullanışlı mac programları neler var. Olmazsa olmazlarınız vs...

 
1:00'dakini tam çözemedim ama mac'lerde sağ tarafa bu tür şeyleri ekleyebilirsiniz. bende orada documents, last programs ve dowloads var. internette bulabileceğin script'lerle daha fazlası da olabilir. launchpad ise mac'in kendi programı, kutudan çıkıyor zaten:)

olmazsa olmaz program biraz kişisel kullanıma bağlı... ne istiyorsun daha çok, biraz açabilir misin?
  • no avalon  (01.09.14 15:45:09) 
masaustunde bi klasor olustur, icine bikac dosya falan koy, sonra onu dock'a surukle birak. 1.00'daki pencere oyle olusturuluyor. tabii masaustunde olusturman sart degil.


  • hjarteblod  (01.09.14 15:56:46) 
dock'un sağına ama:))


  • no avalon  (01.09.14 16:11:04) 
yadi.sk
bettertouchtool yuklemeni oneririm. Trackpad ile 4 tiklama ile tab kapatma, 5 tik ile uygulama kapatma, once sol sonra sola tiklama ile sonraki tab'a gecme, v.s. gibi sayisiz kombinasyon ile kullanimini kisisellestirebilirsin

yazarken fark ettim, hacinkintosh kurdmussun, calisir mi bilemem.
  • gerenkyok  (01.09.14 19:38:29 ~ 19:38:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.