Netbook fabrika ayarlarına döndürme?

Var mı böyle bir şey? İyice kasmaya başladı artık. Youtube'dan video bile izleyemez oldum. Çok fazla takılıyor. Format at diyebilirsiniz de şimdi bilgisayarcıya da vermek istemiyorum(cd/dvd rom yok). Bu bilgisayarı, en azından videoları takılmadan izelenebilecek kıvama nasıl getirebiliriz? Teşekkürler

büyük ihtimalle vardır. marka model recovery şeklinde aratırsanız birşeyler çıkabilir.
rahatlık için lubuntu kurabilirsin. netbookta fazla yapabileceğin birşey yok çünkü. bende izleyemiyorum youtubeda video artık. lubuntu biraz daha başarılı.

  • sutlu nescafe  (01.09.14 15:34:29)
Açılışta f4'e bas/f9'a bas gibi bir uyarı çıkıyordur. Recovery v.b kelime gördüğün tuşa bas, next next diyerek sıfırla gitsin. Verilerini yedeklemeyi unutma.

  • osurdum  (01.09.14 15:41:15 ~ 15:41:40)
format atmaya gerek yok yav. ccleaner gibi bir iki tane optimizasyon programı kurun, bilgisayarı temizlesin. tarayıcıları, eklentilerini vs kontrol edin temizleyin. sorun hallolur. fabrika ayarlarına dönünce, format atınca aynı kullanım şekliyle ve güncellemelerle aynı şeye dönüşecek zaten. kullanırken biraz dikkat etmek lazım.

bir de netbook performansları kötüdür. 360p video izletir akıcı olarak. biraz gelişmişse 480p. beklentiyi de yüksek tutmayın 720p, 1080p falan zor bazı makinelerde.
  • simbolmina  (02.09.14 01:28:22)