kız kulesinde yemek ortalama kaça patlar

sevdiceğe süpriz yapmaya karar verdim, masraftan kaçmak istemiyorum ama öte yandan masrafın boyutları hakkında da bir fikrim olsun istiyorum.
şöyle sevdicekle kız kulesindeki restoranda bir yemek yesek bizim bütçede ne kadar gedik açılır. ayrıca ben bu işi süpriz tadında yapmak istiyorum. önerilere açığım, gidenler mekanı bilenlerin söyleyecekleri her şeyi can kulağıyla dinlemeye hazırım.

an için dışarda oturuluyor mu bilmiyorum da ben gittiğim zaman sadece "kule"nin içinde masalar vardı ve insan oturduğu yerden bir sik göremiyordu. sanırım kişi başı en az seksen gibi bir şey olur mamafih fiyatları düşürmüşlerse de yanılıyor olabilirim tahminimde. bence leb-i derya'ya git ve en üst kısımda yer ayarla. istanbul'da daha şahane bir manzara yok bence. orada da adam başı elli-atmış gibi bir şey olur az biraz içki içerseniz.
öyle.

  • c non  (09.07.09 00:02:28 ~ 00:04:22)
bundan üç yıl kadar önce bir arkadaşım, annesi ve kardeşi gitmişti. bir şişe şarap da açtırmışlar ve 300 liranın üzerinde bir şeyler ödemişlerdi.

sunay akın'ın 'boğaz'da yemek yenecek en kötü yer kız kulesi'dir. çünkü bir tek oradan kız kulesini göremezsiniz' gibi bir lafı vardı. beni pek teselli eder :)
  • ibrahim kocyigit  (09.07.09 01:11:03)
o aslen fransiz bi yazara ait. eyfeli bir demir yigini olarak kabul eden ve "en guzel manzara eyfeldedir, bi orda gorunmez eyfel" demistir.

  • la traviata  (09.07.09 03:30:29)
200-300 arası tutar içki içecekseniz.

  • ilse  (09.07.09 05:05:28)
@gunlerin kopegi

kendince dalga gecmeye calistin ama yazar-sair adi guy de maupassant. (bkz: eyfel kulesinden nefret eden fransız şair)
  • la traviata  (09.07.09 12:56:22 ~ 12:57:06)
vallahi dogru. kendimce dalga gecip rezil-rusva olmusum, sileyim hemen.

  • gunlerin kopegi  (10.07.09 11:14:07)