Digitürk nakil Ücreti ne kadar olmalı ? kazıklanıyor muyum ?

selamlar

yakın zamanda adresimizi taşıdık. daha önceki evimizde yanoda ve asıl üyelik olmak üzere iki digitürk üyeliğimiz vardı. yeni eve taşınınca digitürkü aradık. gelip nakil yapsınlar diye. binamızda merkezi sistem yok herkesin kendi uygusu var. dedik uydusunuda getirsinler kimseye engel olmayalım. gelen adamlar uydu anten,2 üyelik nakli,splitter falan derken toplamında 300 tl gibi bir rakam istedi. halbuki telefonda bana söylenen rakam 100 tl gibi birşeydi uydu dahil. adamlar onlar bilmez dedi. eğer üst katta uydusu olan komşumuzu ikna edip onun uydusuna bağlatırsak 120 tl gibi bir rakama yapılabileceğini söylediler. üst kattaki komşuyu ikna ettik fakat yine de 120 tl bir nakil için fazla geldi. normalde ücreti bu mudur ? yoksa ilk söylenen ücret gibi bunda da bir geçirme durumu söz konusu mu ? gelen adamlar kafalarına göre fiyat söyleyebiliyor mu ?

30TL iki kutu için nakil ücreti ödedim. bina da merkezi uydu vardı.

  • mr fusion  (01.09.14 13:27:02)
binada merkezi uydu vardı. kutuyu kendim taşıdım hiç ücret vermedim.

  • sta  (01.09.14 13:46:51)
bizim şanssızlığımız ataköy gibi bir semtte merkezi uydu olmayan tek yerde yaşıyor oluşumuz. ama buda bu kadar kazıklanmayı haklı göstermez. bize ilk gelen adamı aradım 70 tlye hallolur 300 tlli fiyatlar yalan abi dedi. onu çağırdım yine. demek ki servisten servise farkediyor. işin ilginci digitürkün asıl sitesinde uydu dahil nakilin totalde 100 tl derken aradığım müşteri temsilciside benim bildiğim fiyat 100 tl derken peki servis niye 300 diyor dediğimde onlar öyle diyorsa doğrudur demesi. yani bu mantıkla asıl para eden şey olan splitter denen aleti digitürk sitesinde yazmıyor ama gelen servis söylüyor. o alette 150 tl. tam bir dolandırıcılık

  • Wolfware  (01.09.14 13:51:10)
iptal ederken dekoderi evden mi alıyorlar ? yoksa biz mi veriyoruz ?

  • joe dalton  (01.09.14 14:25:39)