Benexol B12 250/250/1 mg

Bu vitamini aklıma geldikçe atıyorum. Geçen bi gece yatmadan önce aldım, ve ilk defa uyanmam gereken vakitten önce uyandım, tabi tekrar yattım o ayrı.
Şimdi ben bu hapı, yatmadan önce 2 adet alsam ne olur. Ve gerçekte nasıl kullanmam gerekiyor.

daha dinç ve erken uyanmak için yine B vitaminin bir türevi olan (bkz: arcalion) kullanabilirsiniz.

  • mea maxima culpa  (31.08.14 21:54:42)
eğer vücutta b vitamini eksikliği varsa halsizlik, çabuk yorulma, unutkanlık vb. olabilir. dolayısıyla bu vitamini yeteri kadar aldığında o şikayetlerin azalabilir. ama bu bir gece alınan iki tabletle mümkün olmaz. yani o gün erken uyanacağın gelmiştir. psikolojik bir durum olsa gerek.

normalde karaciğer/böbrek yetmezliği olmayanlara doktor bir kaç hafta için 1 tablet falan reçete eebilir. ya da doktor kişiye ne kadar uygun görürse artık. ve kan seviyeleri normal düzeye gelince de hasta bunu bırakır. yüksek düzeyde de b6 vitamini içerdiğinden karaciğeri yorabilir, uzun süre ve yüksek dozlarda kullanmamak gerekir.
  • merena  (31.08.14 22:58:40)
valla denk gelmiştir bence.

bol bol meyve sebze ye.
  • siradisi00  (01.09.14 00:40:41)